#562
Az a legszebb az egészben, hogy 40-50 év múlva is ezt fogod mondani, miközben az evolúciós elmélet szépen épülni fog tovább.
Nem arról van szó, hogy fogalmunk sincs mit kódolnak, ezeknek a szekvenciáknak megfigyelhetően nincs szerepük a fehérjekódolásban és más folyamatban sem. Idézve az pdf-ről:
"átíródást (transzkripció) biztosító szabályozó elemek hiányoznak, ez a génszerű szenvencia nem funkcióképes"
Idézet wikipediáról:
"Az aminosavakat kódoló géneken kívül nagy százalékban nem-kódoló szekvenciák találhatók. Ezt hulladék DNS-nek nevezzük. Ezek ismétlődő, ismeretlen funkciójú vagy nem-kódoló szakaszok. Az eukarióták génjei nem kódoló intronokból és az információt hordozó exonokból állnak. Az intronok a transzkripciót követően kerülnek kivágásra; ezt a folyamatot splicingnak[5] nevezzük.
A gének, a szabályozó régiók és a hulladék-DNS együttesen alkotják egy élőlény genomját, amely a legtöbb fajban kromoszómákra van osztva.
[...]
A DNS-replikáció közben vétett hibák egy-egy gén duplikációjához vezethetnek. A hemoglobin globinfehérjéinek génjei például így születtek.
A napjainkban is létező gének azok, amelyek sikeresen tudták örökíteni magukat a múltban." gén (wikipedia)
Ez az "az általi igyekezetükben, hogy bebizonyítsák az evolúciót" annyira gyerekes már, nem lennék a helyedben azért.