• TheLostOne
    #49
    Akkor kifejtem bővebben a dolgokat:

    Félig-meddig üzletembernek készülök = Vállalkozást szeretnék alapítani

    Ahhoz, hogy legyen munka egy vállalkozásban, és az megtérüljön, üzletelni kell. Csak az a különbség, hogy én kölcsönösen előnyös üzleteket kötnék, én pénzt kapnék, mert arra van szükségem, a megrendelő meg az elvégzett munkát, vagy szolgáltatást, mert neki arra van szüksége. Ez így tiszta, nem?

    Amúgy miért ne lennék képbe? Én csak arról beszéltem, hogy az RTL Klub egy ilyen műsor esetén a bevételeit főleg egyszerű állampolgárok pénztárcájára alapozza, amiért ők nem kapnak semmi kézzelfoghatót cserébe. Erre mondtam, hogy én nem szívesen üldögélnék olyan milliárdokon, amikért ugyan lehet megdolgoztam, viszont azok nem kaptak érte semmit, akiktől a pénz van. Jó, persze bele lehet itt abba bonyolódni, hogy közvetetten a minden pénz jelentősebb része olyanoktól van, akik nem kaptak érte semmi cserébe, de én itt most a pénz közvetlen mozgásáról beszéltem, az már nem érdekel, hogy az én megbízom honnan szedte össze azt az összeget, amit nekem fizet, attól függetlenül én adtam valamit azért a pénzért, így nyugodtan alszom.