• dronkZero
    #911
    Hát azt tényleg nem ártana tisztázni.

    Wiki: "Azon fajok, amelyek térben és időben együtt élnek."

    Na most két szomszédos csimpánz nagycsalád NEM él térben együtt. Meg nem alkotnak egymással szaporodóközösséget, mert kibelezik egymást, ha területsértés történik.

    "Azt írtad az állatok nagy része nem ölni meg fajtársát, csak ritkán. Én erre reagáltam, hogy ez nem igaz."

    Ja, és felhoztál egyetlen, szinte egyedi, máshol meg nem található ritka kivételt, ami szintén az én kijelentésemet támasztja alá, tekintve, hogy területharcról, kvázi háborúról van szó.

    "A riválisok ha, tehetik megölik a másikat."

    Na ez az aminek pont az ellenkezője az igaz, ez az az állításod, amit nem tudsz tényekkel alátámasztani. A párválasztási versengés a legtöbb faj esetében még csak nem is erőszakos, hanem kimerül násztáncban, hívójelekben (madarak főleg), és ha még erőszakos is, akkor is leginkább birkózás (zsiráf) vagy vívás (agancsos növényevők) jellegű párbaj, néha valami bizarr viselkedés (bölények) de közös bennük, hogy szinte soha nem mennek életre-halálra.

    "A csimpánz meg fenyegetettségen, dühön, vetélkedésen kívül álló okok miatt is ölhet."

    Ja, téged, mint embert. De nem az anyját, a párját, vagy a csoporton belüli riválisát. És már egyszer abban megállapodtunk, hogy a csimpánz az már egy speciális eset.