• kvp
    #17
    Ez egy telefon alaplap. Manapsag az android-os low end android-os telefonok vannak ilyen hardverrel felszerelve. (a htc pl. 800-2000 Mhz-es arm-okat hasznal) A memoria merete alapjan is telefonos alaplapnak tunik. A hatlapi kamera is bele van drotozva. Kihagytak a wifi-t, a blutooth-ot es a gsm egyseget, mivel az altalaban a masik panelon szokott lenni. Operacios rendszernek szerintem az android 2.3-as lenne jo, mivel annak boven eleg az a hardver, csak egy jo fejlesztoi keszlet kell hozza. Android-os fejleszteshez nem kell eclipse, mehet parancssorbol is. (pl. joe-val, en is szoktam igy android-os kodot irni) Onnantol, hogy valakinek van egy tv-re kotheto android-os szamitogepe, ami elviszi a hivatalos alkalmazasokat, meg a nativ kodosakat is (mivel arm-os) es tud android-ra fejleszteni (mivel a telefon kepes futtatni a sajat sdk-jat), onnantol nagyjabol meg is van oldva a fejlesztes kerdese es akar market-en eladhato alkalmazasokat is irhat.

    Egy gondot latok, hogy ha jol latom a keszulek vagy a hdmi portrol vagy az usb-s switch-rol szedi a tapfeszt, mert mas csatlakozo nincs rajta (en a switch-re tippelek). A kis doboz az eloterben a piros kabellel az egy usb-ethernet adapter, ide johet egy gsm modemkent hasznalt regi telefon is vagy egy wifi adapter.

    En ezt a kis gepet elsosorban robotokhoz tudnam hasznalni. Egy 200 forintos android-os telefont azert nem rakok bele egy 10 ezer forintos eldobhato robotba, viszont egy parezer forintosbol akar kettot is. Kamera van benne, ez sem kell, csak az usb-s wifi adapter kell meg egy egy usb-s driver board (pl. egy arduino) a motorok vezerlesehez. Szerintem ha masra nem, erre tokeletes lesz. (gyakorlatilag kb. 20 ezer forintbol kihozhato lenne egy kis ciposdoboz meretu packbot, vagy egy kisebb uav)