• FtranX
    #59
    A nyitott ajton bemegyek pelda maximum a nyitott wifi halora valo csatlakozassal analog. A titkositatlan wifi jelek figyelesehez, amirol eredetileg szo volt, nem szukseges a halozathoz csatlakozni. A radiohullamok kijonnek a hazambol es behatolnak a szamitogepedbe az antennan keresztul. Ha valaki megserti valakinek a maganszferajat, akkor az en a tiedet. :)

    Nem ismerem a jogi hatteret, de a felbujtashoz szerintem tobb kell, mint hogy valakivel johiszemuen kozolsz valamit. Ha az informacio eredetileg is nyilvanos volt, akkor szerintem semmi problema nincs a tovabbadasaval. De ertem, hogy attol felsz hogy valakik rossz dologra hasznaljak fel azt. Itt a felelosseget a legkevesbe felelosre (magadra) akarod haritani. Azt kell elovenni, aki buncselekmenyt kovet el, esetleg a felelotlen wifi uzemeltetot.

    kovetes: biztos vagyok abba, hogy nem er annyit egy napom tortenete, mint amennyibe a kovetesem kerul. :)

    A magyar joggal kapcsolatban igazad lehet. Valami olyasmit hallottam, hogy rendort is csak ugy lehet lefotozni, ha nem egyedul van a kepen.