• Pares
    #15
    Nyávogj tovább...

    Én minden erőmmel a tudományok mellett állok. Támogatom a különféle kutatásokat, bár csak a háborúkra költött pénzeket erre költenék. Ugyanakkor egy kicsit elgondolkoztatnak az ilyen hírek, hogy egy csomószor azt olvastam (könyvekben), hogy ez meg az milyen elegáns, vagy arra törekszenek, hogy egy-egy képlet elegáns, minél egyszerűbb legyen. Ennek ellenére meg ha kell, ha nem, össze-vissza már a kitudja hanyadik bozont, meg részecskét, meg erőt, meg összefüggést vezetik be, a végletekig bonyolítva az egészet. Nem vagyok szakértője a témának, csak érdeklődöm, elolvastam pár könyvet a témában. Nem akarok okoskodni, mert tudom, hogy nem egyszerű a helyzet, csak olvastam több tudós alak írását is, meg ugye Occam borotvája is azt mondja (amit annyira szeretnek használni), hogy mindig az egyszerűbb a valószínűbb/jobb. És az, ahová most tartanak, nekem bűzlik...

    Mondhatod hogy hegyi tajparaszt vagyok, aki éppen hogy be tudja kapcsolni a gépet, leszarom... De tudós legyen a talpán, aki ebben a katyvaszban teljesen kiigazodik (a tudósok saját elmondásuk szerint nem képesek erre, bizonyítékként legyen erre a sok különböző elmélet...).

    Á, hagyjuk.