• waterman
    #18
    van benne igazság, de sajnos nem teljesen igaz.
    én hajlnadó lennék fizetni a tartalmakért, de nem annyit amennyibe manapság kerülnek. nem vagyok up-to-date, de legutoljára mikor egy szakmai könyvet kerestem felmerült, hogy e-book-ként veszem meg, mert hátha olcsóbb. hát az lett belőle, hogy egy ismerőstől megkaptam 1 hónapra, mert alig 30%-al volt olcsóbb az ebook, mint a valódi papíros. nem tudom, valahogy úgy éreztem, hogy kicsit túl van árazva az ebook. nem kicsit. nagyon. se szállítási, se előállítási, se csomagolási költség, egyszerűen ott áll egy állomány pár szerveren. a kiadónak relatíve a bevezetést követően nincs dolga vele. a korrektúra és hasonlók mára már kimentek a divatból, mert olyan ordas hibák vannak némelyik könyvben, hogy könnyesre röhögöm magam. (ebből a szempontból is jobb lenne az e-book, bármikor frissíthetik egy hiba felfedezése után)
    szumma: amíg nem alakul ki az online tartalom és a hozzá tartozó kultúra, metalitás, addig lesz kalózkodás. majd ha lesznek nagy média könyvtárak, ahonnan emberi havidíj fejében lehetne letölteni zenét, filmet, könyvet (az emeberi és a havidíj fontos), akkor fognak nagy csapást mérni a kalózkodásra. ehhez képest egy torrentserver lefoglalása kb gyerekjáték a kalózkodás elleni harcban.