Egyetemi hallgatók is vezethetnek gyakorlatot?
  • scarbatia
    #56
    Nem és ha belegondolsz nem is erről van szó, hanem a tipikus szakmai tárgyakról leginkább :)
    "Mea culpa, mea culpa mea maxima culpa" Így korrigálok, így értettem. Amúgy érdemes azon elgondolkozni, hogy pl. Biot-Savart tétel vagy Bernoulli egyenletnek van-e értelme pl. IT szakon. Amikor annyi más ennél sokkal hasznosabb dolgot lehetne tanítani. Mert attól még, hogy valaki pl nem jó analízisből vagy elkaszálják statisztikán mert nem tudja istennek se letenni. Vagy pl IRF-en vagy IM-en ha BME-t nézzük vagy a G*jd*s féle Adatbázisokon még lehet jó programozó.
    Erre a szokásos reakció: "de hát aki ezt se tudja megtanulni abból soha nem lesz komoly szakember mert lám nem tudta ezt a lécet se átugorni"
    Erre mondom én, hogy a fenéket nem. Akik egy cégnél a saját erejükből mindenféle komolyabb képzés nélkül vagy esetleg félbe hagyott tanulmányokkal jutottak el vezető programozói státuszba sokkal többet tudnak mint egy friss diplomás. Lényegesen szorgalmasabbak is sokszor, tisztelet a kivételnek és még szerények is, pl fizetés terén. S később is megmaradnak a különbségek, nem tudod majd behozni őket. Mert nekik a vérükben van az, amit neked csak tanítottak.

    Ez pedig óriási különbség.

    Persze van ellenpélda is rendesen, de én úgy vettem észre, hogy az élet ezeket a self-made-maneket igazolja inkább, bár sokszor szerényebbek és sokkal kevésbé megbecsültek mint akiknek valami papírja van.

    Konkrétan ismerek olyan embereket, ilyen módon jutottak valamire és óriási tisztelettel adózom nekik, fejet hajtok előttük pedig nekem papírom van. Hogy mást ne mondjak, pl egyik ilyen közülük egyetemi doktoranduszoknak segít és tanulmányi rendszer fejleszt annak az egyetemnek is amiről őt pl kirúgták :) (nem közvetlenül hanem egy cég útján)