11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Sirappa
    #1842
    Sziasztok!

    Abszolút amatőr vagyok és 2-3 napnyi utánaolvasás után szeretnék összerakni egy szettet.
    Nem vagyok audophile, de igénylem a szép hangzást. Azonban a megjelenés is fontos.:)

    Szeretnék egy kis segítséget kérni, hogy az általam összevadászott eszközök szerintetek működőképes-e. Jól gondolom-e a dolgokat.

    Bakelit lejátszó: Rega Planar 2
    Sok jót és kevés rosszat hallottam róla és tudom, hogy nem a teteje a történetnek, de a leírások alapján szép hangja van (és nem utolsó sorban tetszik a design).

    Pre-amp: Rega Fono Mini A2D MK2

    Nah itt már van egy kis bizonytalanság, ha jól olvastam a blogokat, akkor a bakelit lejátszóhoz kell egy előerősítő is. Én ezt találtam, nem tűnik olcsónak, se drágának. Ez technológialag megfelel szerintetek vagy nagyon kilóg a lóláb?

    Erősítő: Denon PMA 600NE

    Sok felé ezt ajánlották kezdő választásnak, illetve ebben van már bluetooth egység is. Itt egy kicsit elbizonytalanodtam. Hogy működik ez a funkció?
    Az erősítő Bluetooth modulja azért van, hogy vezetéknélküli hangfalat lehet hozzá csatlakoztatni? vagy telefonnal lehet összekötni és kábelen küldi a jelet a hangfalak irányába?

    Hangfalak: Edigier s2000 Pro

    Itt végképp elvesztem. Elvileg ez egy aktív hangfal. Ha jól értem, akkor ehhez 2 erősítő kell? Olvastam blogokat és teljesen összekavarodtam.
    Vagy nekem passzív hangfalak kellenek ehhez az erősítőhöz?

    Előre is köszönöm, ha megírjátok, hogy mit hol rontottam el...
    Totál amatőr vagyok, de szeretném megtanulni legalább az alapokat.

    Köszi a segítséget előre is.

    Jah, és remélem, hogy jó topicba írtam:D

    Sirappa