1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Musachy
    #1846
    zefiröfi csojce já já já
  • Musachy
    #1845
    Van egy frankó csatorna a YT-on, egy magyar srác hi-fi/retro hi-fi és kapcsolódó témákban értekezik. Szerintem érdekes és elég jól elmagyarázza a dolgokat. A neve: RetroTech Hungary
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2021.04.13. 22:28:37
  • Sirappa
    #1844
    Szia!

    Nagyon szépen köszönöm a választ!
    Ezek alapján már el tudok indulni.

    Kellemes Ünnepeket utólag és BÚÉK!
  • Aenar #1843
    Üdv!
    A Rega Planar 2, meg a Rega Fono Mini A2D MK2 is jó választás lehet, bár nyilván meghallgatás után lehet erről igazán véleményt formálni.
    A Denon PMA 600NE sem rossz választás, de hozzá passzív hangfalakat kell csatlakoztatni. Ha ezt a megoldást választod, nem feltétlen kell az előerősítő (Rega Fono Mini A2D MK2), ugyanis az erősítő beépített előerősítővel rendelkezik, közvetlenül csatlakoztatható hozzá a lemezjátszó (MM hangszedő), a Bluetooth funkció pedig arra jó, hogy pl. okos telefonnal párosítsd - lejátszóként használd azt.
    Alternatív megoldás a lemezjátszó - előerősítő - aktív hangfalak kombináció. Ez esetben egyáltalán nincs szükség az erősítőre. Mellesleg a szóban forgó aktív hangfalszett is párosítható okos telefonnal.
    Személy szerint én az első variáció mellett tenném le a voksom - több a lehetőség benne.
    Utoljára szerkesztette: Aenar, 2020.12.11. 01:53:59
  • Sirappa
    #1842
    Sziasztok!

    Abszolút amatőr vagyok és 2-3 napnyi utánaolvasás után szeretnék összerakni egy szettet.
    Nem vagyok audophile, de igénylem a szép hangzást. Azonban a megjelenés is fontos.:)

    Szeretnék egy kis segítséget kérni, hogy az általam összevadászott eszközök szerintetek működőképes-e. Jól gondolom-e a dolgokat.

    Bakelit lejátszó: Rega Planar 2
    Sok jót és kevés rosszat hallottam róla és tudom, hogy nem a teteje a történetnek, de a leírások alapján szép hangja van (és nem utolsó sorban tetszik a design).

    Pre-amp: Rega Fono Mini A2D MK2

    Nah itt már van egy kis bizonytalanság, ha jól olvastam a blogokat, akkor a bakelit lejátszóhoz kell egy előerősítő is. Én ezt találtam, nem tűnik olcsónak, se drágának. Ez technológialag megfelel szerintetek vagy nagyon kilóg a lóláb?

    Erősítő: Denon PMA 600NE

    Sok felé ezt ajánlották kezdő választásnak, illetve ebben van már bluetooth egység is. Itt egy kicsit elbizonytalanodtam. Hogy működik ez a funkció?
    Az erősítő Bluetooth modulja azért van, hogy vezetéknélküli hangfalat lehet hozzá csatlakoztatni? vagy telefonnal lehet összekötni és kábelen küldi a jelet a hangfalak irányába?

    Hangfalak: Edigier s2000 Pro

    Itt végképp elvesztem. Elvileg ez egy aktív hangfal. Ha jól értem, akkor ehhez 2 erősítő kell? Olvastam blogokat és teljesen összekavarodtam.
    Vagy nekem passzív hangfalak kellenek ehhez az erősítőhöz?

    Előre is köszönöm, ha megírjátok, hogy mit hol rontottam el...
    Totál amatőr vagyok, de szeretném megtanulni legalább az alapokat.

    Köszi a segítséget előre is.

    Jah, és remélem, hogy jó topicba írtam:D

    Sirappa
  • Musachy
    #1841
  • Musachy
    #1840
  • zsgaby
    #1839
    Ha volt már akkor bocs. Erre emlékeztem, volt 1984-ben egy sharp táskarádiónk amihez a gyári prospektusban szerepelt ez a lejátszó:
  • Musachy
    #1838
    Nem tudott megfelelni az elvárásoknak, így nem mer megszólalni.
  • Aenar #1837
    ...Zeph mester merre tekereg mostanság? Látom, már a tiny is "bannolta". :D
  • Aenar #1836
    Üdv, Tagok! Erre jártam, olvasgattam, aztán kedvem támadt belépni és beköszönni is. :)
  • eksy
    #1835
    Örüljünk neki, ez egy olyan eset, amikor a kevesebb több.
  • Musachy
    #1834
    Már a tinypic is elfelejtette Zeffet
  • zsgaby
    #1833
    3.5 perc? Ennek aztán tényleg van értelme
  • Musachy
    #1832
    Audio kompakt kazettára rögzítő videokamera

  • Musachy
    #1831
    A japánok sok érdekes szerkentyűt gyártottak magas színvonalon, közel ötven éves ez a 20 kazettás Panasonic lejátszó is:

  • Musachy
    #1830
    Manapság már sok minden elvesztette az értelmét.
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2019.08.14. 06:01:01
  • zsgaby
    #1829
    Minek? :) Ezt most komolyan kérdezem, mi az a szituáció amikor ez kell? :)
  • Musachy
    #1828
    Akkor ez a projekt vagy nagyon jó lesz, vagy nem sikerül elég jól, így jobb is, ha inkább félbe hagytad. Mint említettem, csakis csúcs minőséghez adom a nicknevem!
  • AlexT967
    #1827
    igen, concorde

    Utoljára szerkesztette: AlexT967, 2019.08.06. 22:23:25
  • Musachy
    #1826
    3 kazis magnó

  • Zephyr Retiring
    #1825
    Említett pár műszaki zöldséget Gyula bátyánk a frekvenciaátvitelekről, de ezt most elnézzük neki. Lehet, hogy csak egy olcsóbb kategóriájú tűt használ. Innen a 14 kHz. De azt azért még megkérdezném tőle személyesen, hogy ha csak 14 kHz-et tud max. a barázdabillegető, akkor minek a 20 kHz elméleti határ az orsós magnóhoz? És lenne még egyéb dolgokról is diskurálgatni való...pl.:

    A jövő már itt kopogtat a zenéinkben.

  • Zephyr Retiring
    #1824
    Jó lemezek, jó hangtechnika.

  • Zephyr Retiring
    #1823
    Egy kis akusztikai elektronika...némi zenével megspékelve.

  • zsgaby
    #1822
    Igen, csak az igazán minőségi cuccokban volt külön motor a 2 magnóhoz. A legtöbb közös hajtást használt, hogy másolásnál véletlenül se legyen sebességkülönbség. Na meg így jóval olcsóbb gyártani is.
  • Musachy
    #1821
    Szerintem is.
  • Zephyr Retiring
    #1820
    Na ja. Ez egyébként igaz sok kétkazettás hi-fi magnódeckre is.
    Bár szerintem az igazi hi-fi feelinget az egykazettások adják...

  • zsgaby
    #1819
    Akkoriban a többségnek akit ismertem olyan 2 kazettás magnója, deckje, music centere volt hogy valamelyik kazettás egységgel probléma volt, és jellemzően csak az egyiket használták. A másikat csak tekergetésre, már ha működött egyáltalán.
  • Zephyr Retiring
    #1818
    Hát igen. Készültek gyengébb minőségű piaci verziók is a két kazettás csodákból. Ezzel az Erres-el talán nem lett volna ilyen problémád. Ez ugyanis Philips.
    A márka főként a változatos rádióiról volt ismert anno, de gyártottak ők tévéket, lemezjátszókat és egyéb hi-fi komponenseket is Erres márka alatt.

    De egy szép nagy holland "katalógus" erről többet mond.
  • zsgaby
    #1817

    Egyszer volt egy ehhez hasonló cuccom még tini koromban. Még garanciális volt amikor begyűrte az egyik akkor még beszerezhetetlen korai Maiden kazettámat.
    Elátkozam, és soha többé életemben nem voltam hajlandó 2 kazettás egységet használni. (Tudom hogy alapvetően nem az a gond, de azértsem)
  • Zephyr Retiring
    #1816
  • Zephyr Retiring
    #1815
    Számíthatsz rám.
    Jó munkához idő kell...
  • Musachy
    #1814
    Ráér, ne kapkodd el, nehogy szégyent hozz becses nevemre!
  • Zephyr Retiring
    #1813
    Akkor helyzetjelentek:)

    Jelen pillanatban most érkeztem a "hogyan tovább" fázishoz. Igazából már nincs sok hátra belőle, de ha most befejezném, még úgy tűnne, hogy a kisujjamban van a szakma. Pedig nem. Hanem.... :)

    Holnap reggel lesz egy számomra fontos üzleti tárgyalás, ami ha jól sül el, örömömben valszeg be is fejezem ezt a projektet is.
    Egyébként igazad van, hogy rugdosod a hátsóm miatta, mert tényleg be kéne már fejeznem...
  • Musachy
    #1812
    Ja! Zé komám, mi a helyzet a nagy projekttel?
  • Musachy
    #1811
    Vagány gép, jó szórakozást!
  • Zephyr Retiring
    #1810
    Ortofon Concorde hangszedővel?
  • AlexT967
    #1809
    En meg ezzel szorakozom a szabad idomben
  • Zephyr Retiring
    #1808
    Akkó' törjük meg a csendet egy pár hang erejéig..

  • Zephyr Retiring
    #1807
    Nagybratyóm megörökölt pár régi megunt ketyerémet.
    Segítettem bekötögetni őket.
    (Alsó négy műszer volt az enyém, amiből csak a Pájó rádió 40 rongy használtan jelenleg)


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2019.04.19. 09:21:06