11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Zephyr Retiring
    #1728
    Tipp: kerüld a remastered feliratos lemezeket...bár legalább 10%-os arányban (az összes remastered kiadványt tekintve) azért akadnak kivételek is. Előfordul néha, hogy egy újrakeverés jobb lesz mint a 30-40 évvel korábbi eredeti hangfelvétel. Persze tudom, nem ez a jellemző.
    Létezik gyári studio audio DTS cd is, ami megadja azt a pluszt, amit a sztereó keverés nem tudott anno.

    Ahogy írod is, nem a technológia, hanem a kompresszálás a ludas. Egyébként ha van rá mód, érdemes egy ilyen túlvezérelt audio cd-t lecsekkolni egy 96 kHz kompatibilis DVD lejátszóval is. Elvileg a magasabb frekikezelés miatt a túlvezérelt audio cd-ket is jobban kezeli.
    96 kHz/24 bites audio dvd-k lejátszásakor is át lehet állítani a kimenő jelszintet 44,1 kHz/16 bitre. És mivel az audio cd-khez képest az audio dvd-k is több decibeles jelszintet használnak de mégis tisztán és szépen szólnak, van rá esély, hogy a kompresszált audio cd-k is jobban fognak szólni mint ahogy egy hagyományos "csak" cd olvasóban szólnak..

    Én még nem csekkoltam ezt, ugyanis jelenleg nincs túlvezérelt kompresszált remastered audio cd-m..