11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Zephyr Retiring
    #1009
    khmmm..kh..
    Ha megengeded pár elírásodat most akkor korrigálnám is az iménti hsz-edben..
    Minden "normális" autó és házi hifiben is van DSP (illetve pár régebbiben helyette Bass és Treble esetleg Loudness ami szinte ugyanaz)
    de egyáltalán nem azért van benne mert benne kell lennie

    Azért van benne, mert a zenehallgatási szokásaink is eltérőek (tehát ez is szubjektív dolog) és van aki több basszussal illetve akad aki több magassal (de olyat is láttam már, aki mindkettőt mínuszba tolta mondván: ez így szól jobban) szeret zenét hallgatni.

    A DSP-t inkább egyfajta plusz szolgáltatásként kellene felfogni, amit ha akarsz használsz, de ha nem akkor meg nem. Ennyi.

    Bár ez még semmi ahhoz képest amit ezután olvastam tőled

    Mint azt bizonyára magad is jól tudod (vagy tudtad valaha amíg nem ment ki a fejedből..)
    a wattoknak igen csekély köze van a megsüketüléshez.
    Hogy hirtelen csak két példát emeljek ki a számtalan egyébből,
    Eger mellett 5 éve 8000! wattos összteljesítménnyel nyomták a szabadtéri koncertet az Ismerős Arcok. Ott voltam, csekkoltam
    De az 1990-es években Hódmezővásárhelyen szintén ott voltam az első Hódtói Fesztiválon,
    ahol kezdőként debütált az Irigy Hónaljmirigy formáció nem kevesebb, mint kereken 10 000! watt összteljesítménnyel szintén szabadtéren.
    Ha a wattoktól meg lehetne süketülni, én és még az emberiség koncertekre járó harmada már rég töksüket lenne

    Mindegy. Betudom a bakidat egy buli utáni fáradt megnyilvánulásodnak és el is van sikálva a dolog ennyivel

    Amikor meg időd engedi, nyálazd át ezt újra, (katt) ahol kiváló kollégám Hermann János fejti ki pár szóban a watt és a decibel közti kapcsolatot kezdőknek.

    Légy jó és szobatiszta, kezeket a paplan fölé és éljenek a HG-k!

    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.10. 16:21:48