• enkido
    #8
    Lehet fikázni, szeretni, nem szeretni és más érzelmekkel is az Apple-hez állni, de egy dolog biztos: ez a fószer nagyon tud valamit. Én egyébként sosem vettem Apple terméket a magas ár miatt, de környezetemben sokan és elégedetten használják mind a négy fő termékvonalukat. Nem szeretem az Apple politikáját, de nincs még egy olyan cég, mely hasonlóan szűk palettával ilyen vagy akár hasonló eredményeket tudna elérni. 16,24 millió eladott telefon! Basszus még belegondolni is képtelenség mennyi ez. És mindössze 4 modellt készítettek, ha nem számoljuk a belső memóriákból származó különbségeket. És ez a szám valószínűleg már nem tartalmazza az első iPhone vagy a 3G eladásait - szerintem ezeket már nem gyártják, nem forgalmazzák (javítson ki valaki, ha mégis). Lehet, hogy más gyártók sokkal több készüléket adtak el, de ha csak bármely márka két adott típusát nézem, szerintem a közelében se lesznek az Apple adataihoz...

    Az árakhoz meg annyit, hogy egy terméket annyiért lehet eladni, amennyiért hajlandó a vásárlóközönség megvenni. Lehet, hogy baromi drága, mégis ennyit adtak el belőle. Valahogy így kell egy márkát felépíteni és az érdeklődés fenntartani. Ne felejtsük el, hogy az Apple nagyon mélyről jött vissza, mikor mindent egy lapra tett fel az iPoddal - és bejött. Majd bejött nekik az iPhone, és most az iPad is. Azért senki se gondolja komolyan, hogy mindez nem egy zseniálisan működő gépezet munkája! Le a kalappal előttük. (mondom mindezt úgy, hogy soha nem vettem és nem is tervezem Apple termék vásárlást)