29
  • narumon
    #29
    Cö cö cö cö....
  • sanyicks
    #28
    Tudod a google felmutatott valamit, nagyon fasza alkalmazásokat, az apple meg csak hype-ot tud felmutatni.
  • narumon
    #27
    Érdekes, hogy csak az apple nyeresége zavar egyes embereket... ez nem?:

    Google nyereség
  • Zoliz
    #26
    Nahát ezért olyan indokolatlanul drága az iphone a sok hülye meg így is veszi.
  • LaPalma
    #25
    figyu rollika. butaságokat írsz.
    az árazásról nem az apple, nem az ibm/lenovo és nem a dell tehet.
    amit te odakint az apple vagy akármilyen online store-on látsz, azok netto árak. azért nem a brutto-t írják, mert az áfa államonként változik
    a jó magyar/európai szokás meg az, hogy brutto árakat közölnek
    és ami miatt drágább az sajnos a mindenféle artisjusos és egyéb jogdíjak miatt van. sajna ez csaknem egész európára igaz, hogy jól megsarcolják a háttértárakat (80GB fölött 9000Ft!!!)
    http://www.artisjus.hu/opencms/export/download/felhasznaloknak/aktualis_jogdijkozlemeny_U.pdf

    és hogy a példádnál maradjunk:
    odakint egy macbook dollár, azaz kb 208.000 Ft netto (mai eladási árfolyam).
    itthon egy macbook: 299.900 brutto. ebből levonod az áfát, akakor az 239.920. ebből levonod az artisjus adót, akkor már csak 239.000
    való igaz, hogy drágább egy huszassal, de nem annyival és nem azért, mint amit te ideböfögtél

    és most csak azért írtam apple terméket, mert te is azzal példálóztál. bármilyen más műszaki vagy informatikai termékkel ugyanez a helyzet
  • narumon
    #24
    Én most dellt vettem i7 - 350e forint, szóval ez sem olcsó, ráadásul dög nehéz, és hát designra sem egy unibody ház. A következő notim lehet hogy nekem is valami alma lesz, bár ahogy az árakat nézem akkor usaból.
  • narumon
    #23
    És melyik cégnél nem így van?
  • Julius Caesar
    #22
    Mert majmoljunk egy multimilliárdost? :D
  • Cat #21
    Nem a hat milliárd a sok. Hanem hogy a bevétel 26 Mrd, a nyereség 6 Mrd, azaz a haszonkulcsuk 23%!
  • Rotyoka
    #20
    sírj mert te nem vagy gazdag, és ezért minden gazdag egy faszkalap.

    magyarország überalles.
  • bino512
    #19
    Pontosan igy van ahogy GiXXXer irja...
  • GiXXXer
    #18
    És ezen a 6 milliárdon osztozkodik néhány szarrágó, amit sokezer kis kínai kezecske dolgozott össze nekik a fenti összeg kb. 1%-áért.
    Na ez a pofátlanság!

    Aki meg a fejlesztéseket emlegette, mint üzleti érdek: az a pár milliárd benne van a költségekben, a nyereségen felül.
  • sanyicks
    #17
    Szerintem a 2 másik gyártó ma már ájötöt meg ájhetetad ennyiért... nem a raktáros kamionról leesett core2-t...
  • endrev
    #16
    roliika, nem számolsz azzal, hogy kint nettó árak vannak, EU-ban a bruttó árat szokták megadni, akkor van a beszerzésen ÁFA és Vám. Így már nem olyan nagy ám a különbség.
  • endrev
    #15
    Ez durva. Simán meg tudna finanszírozni a NASA-nak egy teljes Mars-utazást...
  • Komolytalan
    #14
    1. Senki se tart fegyvert a fejükhöz, hogy az EUnak szánt készülékeket az EUban gyártsák le, így megszabadulnak a vámtól. Ha a japán, koreai autógyártók meg tudják csinálni, akkor ők miért nem?
    2. Senki se tart fegyvert a fejükhöz, hogy ragaszkodjanak az 1USD=1EUR mantrához.
    3. Ha megnézel mondjuk egy BMW-t, az is kb 2/3 áron van USAban, mint Németországban. Magyarán az 1USD=1EUR-hoz nem csak az almás cég ragaszkodik, de kb mindenki (na jó, nem mindenki, de elég sokan).

    Szóval náluk a labda, de szerintem nekik ez így kényelmes. Amikor meg kifizetsz 300eFt-t a 200eFt-t érő laptopra ugyanúgy divatterméket veszel, mintha a plázában vennél meg mondjuk egy kendőt 10eFt-ért (a piaci 1000 Ft helyett). Szóval nem kell panaszkodni, mert nem kötelező megvenni :-) Mondjuk a te helyzeted pont speciális, mert fejlesztésre kellene, de vigasztaljon az a tudat, hogy a sok agyatlan amcsin valószínűleg többet fogsz keresni az ájszóron keresztül, mint ami a gép reális, és boltbéli ára közötti különbség.
  • TomecK
    #13
    Barátnőm 15 colos dell notiját 205 ezerért vettük, szép piros, nem alap modell, minőségi 4 órát bír, de nem olyan szép mint egy macbook, természetesen macbook is win 7- et kapott volna, de ha akár 230 ért max. megkapnám macet megvenném mert jóval többet ad mint a dell. 300 ezerért már nem érmi meg. Usa-ba költözés után valszeg cserélem 1-2 cuccomat használt mac-re mert ugye USA-ban használt cuccoknak ált. még jobban esik áruk mint Európában.
  • moon08
    #12
    Ráadásul a Nokia nem Eu-n kívülről hozza a termékeit
  • moon08
    #11
    Jogos! Ezt a Nokiának már szóvá tettem egy fókuszcsoportos beszélgetésen. :)
    Reagálni nem reagáltak rá, de legalább meghallgatták.
  • roliika
    #10
    Nem.
    Pont tegnap nézegettem hogy is van ez mert gyanúsak voltak az árak.
    Akarok venni egy mac minit vagy ilyesmit...mivel csak ezen lehet fejleszteni iCuccokra.

    Na mondom a lényeget.
    http://store.apple.com/us/browse/home/shop_mac/family/macbook?mco=MTM3NjU3MDM
    999 dollár..

    Ez annyira nem vágott mellbe, bárhol egy jobb noti egygibe kerül nem kell meglepődni annyira....szerintem ez még így nem túlárazott...ddr3-as rammal ugye, és 10 órás üzemidő, minőségi burkolat...hát igen kb 200 000ft, de egy IBM vagy Dell vagy akármi is kerül ennyibe ezekkel a paraméterekkel.

    Nade ezt figyeld!
    http://store.apple.com/uk/browse/home/shop_mac/family/macbook?mco=MTM3NjU3MDM
    UK...Eu megkapja és puff 867.. Font !!!
    kapásból 280 000 Ft lett a 200 ból!!! Na ez már sok!
    Miért lett ez ennyi? Hát mert dollár = euro árban számolnak...kedvesek ugye?
    Plusz némi vám is rájön mert EU-ba lépett be a termék.

    Aztán mire idehaza beér a boltba.
    http://store.apcom.hu/macbook.html 300 000Ft lesz a 280 ból ami érthető...hiszen ingyen csaknem adják oda...
    Ne felejtsd el....eredeti ár 200 000 ... sincs.

    Tehát nem túlárazás itt a gond, teljesen másról szól a sztori, de tömören mindíg mi szívunk.
  • narumon
    #9
    Szép forgalom. A haterek szerint meg mindenki hülye.
  • enkido
    #8
    Lehet fikázni, szeretni, nem szeretni és más érzelmekkel is az Apple-hez állni, de egy dolog biztos: ez a fószer nagyon tud valamit. Én egyébként sosem vettem Apple terméket a magas ár miatt, de környezetemben sokan és elégedetten használják mind a négy fő termékvonalukat. Nem szeretem az Apple politikáját, de nincs még egy olyan cég, mely hasonlóan szűk palettával ilyen vagy akár hasonló eredményeket tudna elérni. 16,24 millió eladott telefon! Basszus még belegondolni is képtelenség mennyi ez. És mindössze 4 modellt készítettek, ha nem számoljuk a belső memóriákból származó különbségeket. És ez a szám valószínűleg már nem tartalmazza az első iPhone vagy a 3G eladásait - szerintem ezeket már nem gyártják, nem forgalmazzák (javítson ki valaki, ha mégis). Lehet, hogy más gyártók sokkal több készüléket adtak el, de ha csak bármely márka két adott típusát nézem, szerintem a közelében se lesznek az Apple adataihoz...

    Az árakhoz meg annyit, hogy egy terméket annyiért lehet eladni, amennyiért hajlandó a vásárlóközönség megvenni. Lehet, hogy baromi drága, mégis ennyit adtak el belőle. Valahogy így kell egy márkát felépíteni és az érdeklődés fenntartani. Ne felejtsük el, hogy az Apple nagyon mélyről jött vissza, mikor mindent egy lapra tett fel az iPoddal - és bejött. Majd bejött nekik az iPhone, és most az iPad is. Azért senki se gondolja komolyan, hogy mindez nem egy zseniálisan működő gépezet munkája! Le a kalappal előttük. (mondom mindezt úgy, hogy soha nem vettem és nem is tervezem Apple termék vásárlást)
  • chuky123
    #7
    nem baj majd helyetted 20 divat sznob megveszi hogy felvághasson vele.
  • moon08
    #6
    Irreális árakkal dolgozik az alma minden termékénél. Fele áron se venném meg a termékeit, pedig szimpatizáltam anno a céggel.
  • zoliapu
    #5
    Szólhat az Apple nál is a pezsgő mostanában :))
  • Zoli007
    #4
    Tudod, cigire, piára, iphonera mindig mindenkinek van pénze.
  • Asperot
    #3
    Azért kell a nagy haszonkulcs, hogy a fejlesztések költségeit fedezni tudják. Ez alapvető feltétele,l a vezető piaci helyzet megtartásához. Inkább üzleti érdek, mint egyszerű mohóság.
  • bigjoe
    #2
    Ebből látszik, hogy erősen túl vannak árazva az Apple termékei.
    Illetve túl mohó a bagázs (pl: a forgalmi jutalékot az iphone-ok- után).
    Nem (nagyon) hibáztatom őket, de azért etikátlan.
    Mi vagyunk a barmok, hogy megvesszük.
  • bracsek #1
    "válság"