• ssin
    #40
    A témához...

    Én 2,5 évvel ezelőttig hivatalos Apple gyűlölő voltam, a cég üzletpolitikája, marketingje és árai ellenszenvesebbek nem is lehettek volna. Aztán három nap, háromszor 10 perc nyomkodás után vettem egy 3G-t és nem kellett sok idő, hogy megszeressem és boldogan használjam tavaly decemberig, amikor is pofára ejtettem és betört az üvege (de úgy is rendesen működött). Mivel nagyjából ugyanannyi lett volna a javítás (15k), mint amennyit egy 4-esért kellett otthagynom (18k), lecseréltem. És most az újat szeretem. Villámgyors, gyönyörű a képe és k jól néz ki (bár az előzőt jobb volt fogni, jobban simult a tenyérbe). Divattelefon? Lehet. És? Csak azért ne vegyem meg, mert az Apple gyártja és divattelefon, ha amúgy minden szempontból bejön? Vannak korlátai? Vannak. És? Melyik telefonnak nincsenek? Az, amit tud, bőven kielégíti az igényeimet, a korlátival együtt, amiket speciel nem igazán érzékelek. Ha már itt tartunk egy okostelefon a dobozából kiszedve kb. annyi, mint egy PC oprendszerrel, üresen, hogy mit tud, azt elég nagy részben a programoktól függ, amiket ráteszek. És itt azt hiszem az Apple előnyben van. Szóval adott a jelenlegi egyik legerősebb (tudom ez szubjektív, de szerintem legigényesebb, legszebb) vas, az egyik legjobban működő OS-sel és a legjobb SW támogatottsággal. És mindenki hülye/fanboy/agyatlan/droid/idióta/zombi/birka, aki megveszi? Okos. Az Apple, mint cég azóta sem lett szimpatikusabb és Steve Jobs sem lett a példaképem, de az tény, hogy a termékeik nem recsegnek 2 hónap után (de 2,5 év után sem) és állati jól használhatóak. A hivatásos flamer-ek nagy része szerintem sose használt még almás terméket (és a nagy részük soha nem is fog), de minek is? Lehet le lehet szólni bármit anélkül is, hogy ismernénk, nem? De. Én is voltam a másik oldalon, de engem a termék győzött meg, nem Steve, pláne nem a marketingje. És tőlem úgy vezeti a cégét, ahogy akarja, amíg ilyen telefonokat tesznek le az asztalra. Legalább lehet derülni a almás cikkek után hömpölygő ingyencirkuszon (bár néha azért fáj). Peace