• Piel
    #2
    Az mindig attól függ, hogy ki mire használja a gépet! Nem mindenkinek van lehetősége egy asztali gépre és egy laptopra, és igényei szerint azt kapcsolja be amelyik célszerűbb a munka elvégzése szempontjából. Nekem is van laptopom azért, hogy elolvassam a kedvenc oldalaimat, és még hordozható is. Viszont van amikor az asztali gépet kapcsolom be mert arra a munkára az a megfelelőbb. Azért ha körülnézel ezt nem minden család engedheti meg magának! Egy ismerősöm számítástechnikai boltjában sokszor látom azokat az embereket akik a gyerekeik miatt vesznek egy számítógépet. Az anyagi lehetőségeik korlátozottak ezért nem éppen a mai technikát vásárolják, mert az olcsóbb. Sokszor csodálkoznak, hogy mennyi új játék el sem indul rajta. Ezeknek a régi technikáknak a fogyasztása ugyanott van mint az új eszközöké, amik teljesítményben többszörösét produkálják. Tehát mi a drága? Igen, az olcsó régi számítógépek.
    Dehát nem tudja mindenki megvenni! Megint ki jár jól?
    Vér Pistike aki szülei kőgazdagok és a nulla energia-felhasználású házikójában nyomatja az új játékokat. Őt pedig aligha érdekli a fogyasztás.
    Viszont a technikánk meg lenne ahhoz, hogy a laptopok napelemmel működhessenek, ha nem is teljesen, de legalább részben. Én már a nagy gyártók helyében tettem volna a laptop, netbook fedélbe pár ezer forintos napelemet. Ja a jogdíjat a számlaszámomra kérem utalni!