A Föld, mint bolygó, és folyamatainak megismerése, tanulmányozása
  • Mor3llo
    #87
    Na jó, nekem is csak a szám jár a képekkel kapcsolatban...pedig csak lusta vagyok! Holnap esküszöm pótlok mindent...
    Addig is, vizsgákkal miújság?:D
    Mit szólsz ehhez az Eifel-hegységes hisztériához? Csak onnan jutott eszembe, hogy a minap láttam valami műsort, ahol egyből világvégéről beszéltek. Harangi aztán gyorsan lecsitította itt a kedélyeket :D Mondjuk tény és való, hogy a szeizmikus mérések hullámlassulást mutattak ki, amely mint tudjuk jelenthet valami olvadt, kisebb sűrűségű anyagot (nagyobb hőmérséklet?)...az okosabbak frappánsan Eifel-Plumenak nevezték el.
    Itt egy elég jó kép is..(na meg ha megy a német, akkor a szöveg is..nekem nem:D)
    http://www.vulkanismus.de/magma/_mantel10.htm
    Ápropó, Harangi Szabolcs. Nemtudom nálatok mennyire volt hangoztatva, de most jelent meg a Vulkánok c. könyve, ráadásul a mi tanszékcsoportunk (Földrajzi-Földtani) gondozásában (GeoLitera). Elég korrekt mű, itt csücsül polcomon, mondjuk elég borsos ára volt, 8500 rugó :D mondjuk az ásványtani tanszékünkön "akciósan" lehett 5k-ért megvenni, de én inkább a jegyzettámogatásomat rááldoztam..