• BenceYCE
    #7
    tulajdonképpen én is azon töröm a fejem, h miképp tudnám helyettesíteni a google-t. Elsőre nehéznek tűnik, de valójában korán sem lehetetlen. Amikre rá szoktam keresni azokat többnyire ugyan azokon a helyeken találom meg. Sokszor járok ezeken az oldalakon és egy idő után feltolom könyvjelző eszköztárba ff-ban. Ahhoz, h ha nem otthon vagyok is mindig előttem legyen ez az eszköztár, XMarks-ot használok. Nem kivitelezhetetlen, de odafigyelést igényel. Azt azonban sosen fogom megérteni, h van sok olyan ismerősöm akik konkrét URL-eket, pl. sg.hu, nem a címsorba, hanem a google keresőbe írnak. Ajánlották azt is, h a google fiókból érdemes kijelentkezni, mert amíg ezt nem tesszük meg, addig érthető okokból "névhez" tudja kötni a kereséseinket. Ennél jobb infó meg nem is kell a reklámosoknak. Tulajdonképpen ha egy átlagembert veszünk, még nem jutott el arra a szintre, mintha GPS-t vett volna. Egy átlagembernek egyáltalán nincs rá szüksége. Eleinte próbálkozik vele, de később kiismeri a környéket és rutinból fogja felülírni a saját maga által eltervezett útvonalat ha akadályba ütközik. Amikor én vettem a GPS-es PDA-mat használtan is pont ezt mesélte a tulaja, egy Debreceni ember, h jó-jó, de Neki teljesen felesleges. Egy olyan embernek hasznos aki sokat jár az ismeretlenbe, de Neki, teljesen felesleges. Szerintem a google-vel ugyan ez a helyzet. Ha kicsit jobban odafigyelnék szerintem tudnám nélkülözni, mert így belegondolva, nagyin ritkán van olyan infó amely tulajdonságait tekintve ismeretlen terep. Persze ehhez nem kell lustának lenni és használni kell a könyvjelzőket és rendszerezni, átláthatóvá tenni. Már csak valami alternatíva kéne a keresésekhez :)