Atyád#15
Részemről még mindig a gmail-t használom tárolásra, a Firefox-on kívül semmi egyéb program telepítésére nincsen szükség, bár egy GSPACE-kiegészítő a Firefoxhoz nem árt ha van kéznél... A GMAIL-ben jelenleg 7.5 GIGABÁJT adatot lehet tárolni fiókonként, egy levélben a GSPACE nélkül is tudunk 20 MB adatot tároni. A GSPACE-szel korlátlanok a lehetőségek akár egy komplett truecryptes -titkosított- "fájl-rendszer"-fájlt is tárolhatunk, csak az upload sebességünktől függ hogy mik a határok. Ezen kívül figyelemreméltó még az Opera-Unite , ami megosztásra a legjobb, a letöltés kliens-oldalon http oldalról történik bármilyen böngészővel (akár mobilról is)
Ha viszont felcsatolt-meghajtónak látszó komplett file-rendszert akarunk létrehozni, akkor arra is van több különböző jó megoldás még az alattam felsoroltakon kívül is:
Ott van ubuntuhoz pl. az ubuntu-one nevű felhő-rendszer,
valaki említett már a wuala java alapokon nyugszik, szintén java alapú az I2P alhálózat, amely titkosító, decentralizáló hálózat és egyben egy pszeudo-domain hálózat is .i2p -re végződő webcímekkel, amelyek a bolyban keringenek mindaddig, amíg mi le nem szedjük őket, avagy a "szídünk" nélkül a bolyban egy idő után "elvész", "elvesznek a darabkái"
itt a lényeg kb. (az I2P-nél) hogy egy-egy fájl,weblap stb. amit feltöltünk x részre szakad és 10x másik -éppen online lévő- I2P-kliensnél is meglesz, majd ha valaki lecsatlakozik a bolyból, akkor automatikusan egy másik újdonsült online-tévedt I2P klienshez kerül az a darabka. Megosztásunkkért cserébe 10x annyi tárhelyet kell biztosítanunk a gépünkön a többi netezőnek. SENKI SEM tudja a feltöltőn kívül , hogy a 10x megosztási mappájába kinek a mije , illete annak melyik darabkája van, mivel minden BRUTÁL-titkosításokkal van védve.
Az I2P tehát egy átmenetet képez a hagyományos internet és a torrent között, amely a gyakorlatban úgy néz ki, hogy letöltjük a klienst , telepítjük, majd a böngészőben képesek leszünk .i2p -re végződő webcímeket meglátogatni, keresni köztük, vagy éppen létrehozni is.
Hátránya, hogy amint lecsatlakozunk a rendszerből a feltöltött .i2p weblapunk kontroll nélkül hamar "kihal". Előnye egyrészt hogy gyakorlatilag LEHETETLEN cenzúrázni, mivel decentralizált, és senki nem tudja hogy ki és honnan szídeli eredetileg az egyes .i2p weblapokat, valamint a rendszer működésével jár, hogy anyagot letörölni róla kizárólag a szíd szerver megtalálásával (sok sikert hozzá!) , majd "kiiktatásával" lehet (ami persze egy újabb szerver felállításával előlről kezdődik) illetve maga a feltöltő szándékosan tud.
[UFF]Továbbá nem is értem, hogy a wikileaks.org stb. alapítói miért nem egy .i2p vagy hasonló (pl. gnutella, vagy TOR) alrendszerben teszik publikussá az anyagjukat ?[/UFF]
Visszatérve a felcsatolt meghajtónak látszó adatmegosztó és tároló rendszerekhez, ott van még a SkyDrive a Microsofttól az sem olyan rossz.
Az én kedvencem viszont az hogy egy truecrypt-es meghajtóról SSH-n keresztül át töltöm az anyagokat, így a két végpont is és az átmenő forgalom is rommá van kódolva egytől-egyig nyílt forráskódú programokkal és BRUTÁL NAGY kulcsokkal .. Sok sikert a nyomozgatáshoz !