19
  • hdo
    #19
    Ez semmi, én Teamviewer 5-tel dolgoztam ugyanazon a gépen mint a kollega ... többszáz kilométerről! :D
  • endrev
    #18
    Egy barátomnak segítettem nemrég egy projektben. Fogta a projektfájlokat behúzta egy mappába a Dropboxban, megosztotta velem. Innentől úgy dolgoztunk a projekten párhuzamosan, mintha ott ültem volna nála és helyi hálózaton kapcsolódtunk volna össze. De kétszáz kilométerre voltam.

    Király volt!
  • passatgt
    #17
    szenzációs
  • sanyicks
    #16
    Ez ezen a héten az első újreged? :D
  • Atyád
    #15
    Részemről még mindig a gmail-t használom tárolásra, a Firefox-on kívül semmi egyéb program telepítésére nincsen szükség, bár egy GSPACE-kiegészítő a Firefoxhoz nem árt ha van kéznél... A GMAIL-ben jelenleg 7.5 GIGABÁJT adatot lehet tárolni fiókonként, egy levélben a GSPACE nélkül is tudunk 20 MB adatot tároni. A GSPACE-szel korlátlanok a lehetőségek akár egy komplett truecryptes -titkosított- "fájl-rendszer"-fájlt is tárolhatunk, csak az upload sebességünktől függ hogy mik a határok. Ezen kívül figyelemreméltó még az Opera-Unite , ami megosztásra a legjobb, a letöltés kliens-oldalon http oldalról történik bármilyen böngészővel (akár mobilról is)

    Ha viszont felcsatolt-meghajtónak látszó komplett file-rendszert akarunk létrehozni, akkor arra is van több különböző jó megoldás még az alattam felsoroltakon kívül is:
    Ott van ubuntuhoz pl. az ubuntu-one nevű felhő-rendszer,
    valaki említett már a wuala java alapokon nyugszik, szintén java alapú az I2P alhálózat, amely titkosító, decentralizáló hálózat és egyben egy pszeudo-domain hálózat is .i2p -re végződő webcímekkel, amelyek a bolyban keringenek mindaddig, amíg mi le nem szedjük őket, avagy a "szídünk" nélkül a bolyban egy idő után "elvész", "elvesznek a darabkái"

    itt a lényeg kb. (az I2P-nél) hogy egy-egy fájl,weblap stb. amit feltöltünk x részre szakad és 10x másik -éppen online lévő- I2P-kliensnél is meglesz, majd ha valaki lecsatlakozik a bolyból, akkor automatikusan egy másik újdonsült online-tévedt I2P klienshez kerül az a darabka. Megosztásunkkért cserébe 10x annyi tárhelyet kell biztosítanunk a gépünkön a többi netezőnek. SENKI SEM tudja a feltöltőn kívül , hogy a 10x megosztási mappájába kinek a mije , illete annak melyik darabkája van, mivel minden BRUTÁL-titkosításokkal van védve.

    Az I2P tehát egy átmenetet képez a hagyományos internet és a torrent között, amely a gyakorlatban úgy néz ki, hogy letöltjük a klienst , telepítjük, majd a böngészőben képesek leszünk .i2p -re végződő webcímeket meglátogatni, keresni köztük, vagy éppen létrehozni is.

    Hátránya, hogy amint lecsatlakozunk a rendszerből a feltöltött .i2p weblapunk kontroll nélkül hamar "kihal". Előnye egyrészt hogy gyakorlatilag LEHETETLEN cenzúrázni, mivel decentralizált, és senki nem tudja hogy ki és honnan szídeli eredetileg az egyes .i2p weblapokat, valamint a rendszer működésével jár, hogy anyagot letörölni róla kizárólag a szíd szerver megtalálásával (sok sikert hozzá!) , majd "kiiktatásával" lehet (ami persze egy újabb szerver felállításával előlről kezdődik) illetve maga a feltöltő szándékosan tud.

    [UFF]Továbbá nem is értem, hogy a wikileaks.org stb. alapítói miért nem egy .i2p vagy hasonló (pl. gnutella, vagy TOR) alrendszerben teszik publikussá az anyagjukat ?[/UFF]

    Visszatérve a felcsatolt meghajtónak látszó adatmegosztó és tároló rendszerekhez, ott van még a SkyDrive a Microsofttól az sem olyan rossz.

    Az én kedvencem viszont az hogy egy truecrypt-es meghajtóról SSH-n keresztül át töltöm az anyagokat, így a két végpont is és az átmenő forgalom is rommá van kódolva egytől-egyig nyílt forráskódú programokkal és BRUTÁL NAGY kulcsokkal .. Sok sikert a nyomozgatáshoz !
  • passatgt
    #14
    pedig pont a macesek körében népszerű, úgyhogy állj be a sorba;)
  • passatgt
    #13
    dropboxból ingyeneset használom, ha valamikor kell egy screenshotot megmutatni valakinek
    csak nyomok egy screenshotot(cmd+shift+4) és már tölti is fel, felvillan a kis felhő, és vágólapon van a link:)
  • beamkiller
    #12
    to kvp:
    ha ilyen maradi vagy, akkor ideje, hogy kiprobald a DropBoxot :D
  • ViperNet
    #11
    Ferrer: "tipikus sznob geek program"... írja aki felsorolja az "aláírásában", hogy milyen cuccokat szerzett be............. :-)
  • sanyicks
    #10
    látszik nem próbáltad ki... a dropbox fiókot pl webes alapon is el lehet érni akárhonnan, én nem fizetek még is lassan 1 éve megvan minden.
  • kvp
    #9
    Mindegyiknel fizetni kell es csak addig vannak meg az adatok, amig fizet az ember. Az elerhetosegrol pedig annyit, hogy mig egy webmail barhol elmegy es elerhetoek a file-ok, addig ezek a segedprogramokat hasznalo megoldasok nem mindig mukodnek, foleg nem egy ismeros gepen. Jelenleg meg mindig az a biztosabb es jobban hasznalhato megoldas, ha az ember elkuldi maganak egy masik cimre a file-okat, mivel igy ket nagyobb ceg tarhelyen is megmaradnak (pl. google-yahoo). Mindezt ingyen, szinte minden internet kepes geprol (akar telefonrol is) elerheto modon.
  • sanyicks
    #8
    Te beszélsz sznobságról? LOOOL bazze nem vagy semm :D
  • NeverI
    #7
    ez igaz, de én a teljesen ingyenes verzióról beszéltem:)
  • tmp
    #6
    Árak tekintetében a dropbox a legdrágább. Egy gyors egyszerű lista:

    Dropbox 100giga 1 évre - 240$ - 52 072.033 ft
    SpyderOak 100giga 1 évre - 100$ - 21 696.6804 ft
    Wuala 100 giga 1 évre - 100€ - 28 279.4532 ft

    Egyébként, kisebb csomagoknál a wuala a legjobb ár/érték arányú.
  • Ferrer
    #5
    Tipikus sznob geek program, látszik, kik használják.
  • NeverI
    #4
    Nekem a SpiderOak jött be, mint personal storage. sajna az együtt dolgozós része, nem olyan fejlett, mint a dropboxnak és nem is valószínű, hogy lesz. de akinek ez nem fontos... :)
    Wuala is jól hangzik, de az ingyenes verziója elég halovány :)
  • Rotyoka
    #3
    jó dolog ez a dropbox.
  • sanyicks
    #2
    "minőségi" LOL
  • tmp
    #1
    Kipróbáltam, használtam, de nekem a Wuala jött be. Svájci. Minőségi.

    Java kell hozzá, és ugyanúgy néz ki ubuntun, window7-en vagy osx-en.