• Komolytalan
    #31
    Értem én amit te írtál, meg te is érted amit én írtam - ne vitázzunk tovább:-) Szerintem azon kell elgondolkodni, hogy a memória (vagy közös használatú cache) hányszor lehet lassabb, mint az össz proci teljesítmény. Mert ez itt a kulcskérdés, hogy hány ütemciklusnyi nem memóriahasználó utasítás lehet egymás után egy gépi kódú programban. 1000? Biztos nem. 10? Inkább. Túl sok azért nem lehet, mert akkor már inkább táblázatot kellene használni - a modern programozás sok adat, kompakt kód -, ami meg megint csak memória hozzáférés...

    Szerintem nem elég a több és gyorsabb memória. 100x nem lehet memóriát gyorsítani, mondjuk 1 év alatt. Inkább a memória Random Access tulajdonságát kellene felülbírálni. Kellenének Semi-ROM, vagy ritkán írható, konstans memóriák is a gépbe. Ha egy memória részt lehetne hosszabb ideig "konstansnak" definiálni, akkor abból megérné akár 1000 különböző mag számára is másolatot készíteni a saját dedikált cacheükbe, mert biztos lehetne benne a cache/memória vezérlő, hogy ritkán kell az 1000x lemásolást elvégeznie. De amíg 3 bytenyi memóriaterület változik miliszekundumonként, az utána következő 10K meg a program futása alatt végig statikus - mert a programban konstansnak vettük fel -, addig ezt nem lehet megcsinálni. Szóval szerintem a magok számának hatékony növeléséhez a jelenlegi memória felépítést alapvetően kell megváltoztatni.