Kutyaház építése
  • USAMEN POWER
    #22
    Az öreggel csináltam még 4 - 5 éve kutyaházat nem eurós raklapokból. 3 külön része volt: Az alja, amire építettük a 4 "falat", és a tető. Ebből kifolyólag a házat 3 részre mindig könnyen szét lehetett szedni ha takarítani kellett, spontán le kellett emelni egymásról a darabokat, amik úgy voltak az illesztéseknél kialakítva, hogy az egyik elem megüljön a másikon, így nem tudtak szétcsúszni. Az alja a háznak olyan 10 centire volt a földtől, és alaposan szigetelve volt, így a víz nem juthatott be. A falak belül szintén szigetelve voltak, amik lécekkel voltak elfedve hogy a kutya ne szedje szét, kívül pedig az amerikai könnyűszerkezetes házak mintájára volt kialakítva a fal. A sátortetőnek egy ízléses tartószerkezet lett kitalálva, és az egész a végén be lett lécezve, amire kátránypapír lett apró szögekkel odafogatva, tető formáját pedig melegítéssel vette át. A legvégén meg jött a vörösfenyő árnyalatú festék, és a bejárat átlátszó gumicsíkokkal ellátva.

    A ház összsúlya a végén olyan 90 kiló volt, szal elég masszívnak mondható, még 100 év múlva is egyben lesz az egész az biztos. Persze lehet gyorsan összegányolni is valamit, de én jobban szeretem a precíz munkákat.