101
Kutyaház építése
  • ppk
    #61
    alapanyagok beszerzese folyamatban :-) ma mondom veszek 1, max ketto nm katranypapir alapu tetonekvalot, hat nem occo,igy nem is vettem. Vmi 2200 Ft nm aron van, de 3nm van egybecsomagolva,szoval kapjakbe :-D hullampalat nem akarok, lapospalam meg van, de az meg neheziti megintcsak az olat. A faanyag megvan, a labak,es a keret az meg a heten meglesz, franko eros fenyogerendak olyan 70x70x1200-as szalak. csak lassu a beszerzese, haddnemondjam mer :-D a tetot megoldanam lapostetokre valo katranypapirbol,szerintem az is jo,de szineset akartam, meg hatszogletut,vagy vmi hasonlot. szigetelesre van mar uvegszalas cuccom, vagy vmi iesmi. olvastam,h a hungarocell jobb, de ez sem fog vizet kapni, majd jol megcsinalom a tetejet. :-)
  • NessieGraf
    #60
    Szárazból is kölyöktáp. Ha futja minőségi kajára, a legjobbat Budapesten tudod megrendelni. Bébitáptól a gyógytápig húsból, növényekből névreszólóan készítik el. A 16 éves farkast is ezzel a kajával gyógyították meg. Már járni se tudott, nézd meg most. De tanácsot is kérhetsz ugyanott, mivel etesd te magad.
  • 3Error #59
    ilyen fiatal kutyust nem szabad kirakni még kutyaházba ! (főleg most, főleg vékonyszőrűt)
    a fosás elkerülése végett meg ne adj neki sok zsírosat, sőt, inkább száraz kutyaeledellel etesd, attól is felhízik szépen... persze mehet neki más kaja is csak ne zsíros, mivel az emésztőrendszere még nem annyira erős...
    ha meg fosik folyamatosan akkor széntablettát kell valahogy etetni vele, az megfogja a gyomrát...
  • ppk
    #58
    meg jo hogy kozponi futes van, keletkezik hamu, az frankon felszivja. ha vmi zsirosabbat eszik,akko fosik. de amugy 70%-ban keminy jon ki belole. off vege.
  • NessieGraf
    #57
    Mert túleteted azért fosik. Egyébként ha a kazánházra csinálnál kutyaajtót, kimenne szerintem a dolgát végezni. Ha megcsinálod az ajtót, moss fel a kazánházban Vanish-sel, vagy wc szagtalanító gélt tegyél a felmosóvízbe. akkor nem megy előző szagnyomra. Amúgy szívesebben takarítanék is, minthogy egy kölyök ne élje túl a telet.
  • ppk
    #56
    az a gond, h mar unom, h reggelre telifossa-hugyozza a kazanhazat :-D
  • NessieGraf
    #55
    Még nem hagynám kint télire ha egyedüli kutya. Kölyköknek nem jó a hőszabályzásuk.
  • tigeroo
    #54
    cunci:)
  • CaviaR
    #53
  • ppk
    #52
    Neki lesz az ol. :-)
  • hungary27
    #51
    ja és aljába 10-15centi faforgácsot.
  • brueni
    #50
    azért arra is figyelj, hogy ne legyen túl nagy. a kutyu akkor nem tudja befűteni. én minden oldalát és alul-felül is szendvicsszerkezetben készítettem el. fa-hungarocell-fa és nem osb, hanem raklapléc. sokkal tartósabb és nem kell kezelni. és azért nem üveggyapot, mert ha vizet-oárát kap, büdösödik, bedöglik, csökken a hatásfoka, stb...

    szóval jó ötlet a beugró készítése, de mindenképpen nyitható tetőt készíts, mert különben nem tudod majd takarítani.
    a másik, hogy én 2 dog számára készítettem ezért jó nagy lett 2nm. én szalmával hordom tele, az is szigetel, meg legalább bio. 1-2 havonta kell csak kiganyézni az összetört szalmát.
    ajtónak meg kiszuperált felcsíkozott padlószőnyeg kívülről-belülről, így marad közte 50-10 centi légréteg és az is szigetel.
  • tigeroo
    #49
    fú köszönöm. :)

    ppk nekedis! jövő héten lesz sztem az akció:)
  • ppk
    #48
    na maj csinalok ilyen lepesrol-lepesre kepeket , szombaton neki is allok, bar a roti kutyi meg csak 3honapos, de talan megmarad mar, jovo heten kombinalt oltas, a rota ellenit kapta meg meg csak. :-)
  • hungary27
    #47
    Ajtóra tegyél hő függönyt. De úgy tedd hogy levegője is legyen.
  • NessieGraf
    #46
    Általában az oldalsó ajtós kutyaházaknál ezt úgy oldják meg, hogy a nagyobbik részen lévő zárt ajtó riglivel záródik, bármikor fel, vagy lehajtható takarításhoz (könnyebben kijön a kosz, mint a felnyíló tetőnél). Az ajtónál lévő kisebb nyitott rész meg nyáron jó a kutyának, hiszen szellőzik és árnyékot ad, véd az esőtől is.

    Fontos, hogy akkora legyen a hely, hogy a kutya fel tudjon állni, meg tudjon fordulni. Az "ajtó" télire egyébként filcfüggönnyel szigetelhető.
  • gabo91
    #45
    Az oké hogy a válaszfal védi a széltől, de az alapterület nagy részét akkor nem tudja kihasználni. A másik pedig hogy ha behord minden szart a kutya (csont, játékai, takaróját széttépi, meg ugye kint lesz tehát a szél is behord minden szart, falevelet ezt azt, plusz a kutya szőre is hullik, főleg ha hosszabb a szőre) hogyan takarítod ki... nehézkes úgy már.
    Minden irányból nem fúj szél, megnézed a széljárást. és beállítod a kutyaház nyílását a ház/garázs valami épület felé. (fél méterre épülettől.)
  • gabo91
    #44
    Apám évente 4-5 db kutyaházat szokott készíteni.
    OSB lap a legjobb választás. Ha akarod kend le valamivel, de nem szükséges. Két OSB lap közé hungarocell (amilyen van). Tetején pedig az osb lapra bitumen zsindelyt rakj. keresek majd képeket azt dobok fel.
  • ppk
    #43
    nem ertem minek szigeteles egy nagy lyukkal tatongo kutyaolra? viszont a rotimnak en is akarok csinalni egy olat, es az alant linkelt ket kep beinditotta a fantaziamat. Na meg azt sem ertem minek a 100 kilos ol, vagy vannak kutyak amik a sajat oljukat eszik meg? Mert olyat meg a mesekben sem lattam :-D van otthon 60 db 120x170- es raklapom, szedek szet parat, oszt a duplaolasat megcsinalom. De lehet uvegbol kellene,akko. mindenhol kilatna. :-P
  • NessieGraf
    #42
    No comment...
  • COOLancs
    #41
    A falak legyenek legalább 4ésfél - 5 méter széles betonbú mer az atomtáámadás ellen is véd! Meg legyen rajta egy 33x45x12-es négyszög nyílás hogy a kutya a vízbűl vegye ki a zoxigént. Nah ha ez megvan akkó mehet a dróutkoszoróú a tetejére. Deviszont ha vésed a falat akkor kapcsold le a villanyt mert lehet hogy nincs bergmann csőbe a vezeték oszt megtalálod a fázist. Ja és a tanácstú kérjé rá engedélyt. Bár nemtom hogy mezőgazdasági atombunkerre adnak-e.
  • NessieGraf
    #40
    Köszi, hogy betetted, mert egyeseknek annyira bonyolult ez a feladat, hogy képtelenek lettek volna felfogni.
  • joebacsi
    #39
    Azért nem egy agysebészi feladat :)
  • CaviaR
    #38
    Google kidobott két -viszonylag- egyszerűbb megoldást, amit talán tudsz használni.
    A szél kiküszöbölésére egy válaszfal:


    Hasonló megoldás, szemléltetve továbbá a falak hőszigetelését, és a felnyitható tetőt a tisztítás érdekében.


    Sok sikert!
  • tigeroo
    #37
    haha:D mondom nem enyém a cucc, de megkérdezhetem neked:D
  • ZilogR
    #36
    a téglát hogy adod?
    hány darab?
    kerti út szegélynek kell...
  • tigeroo
    #35
    jólvan köszönöm szépen a tanácsokat, sztem osb-kőzetgyapot-osb lesz a tuti :)


    alulra dupla osb hogy a kutya ne kaparja ki, nagyobb lécek alá, felülre meg zsindely
  • tigeroo
    #34
    pénz, idő, ismeretség hiánya.


    ha lenne pénz akkor akár vehetne is egyet kompletten, készen
    ha lenne idő rá akkor tudna találni hozzá értő embert
    ha lenne ismeretsége akkor erre nem kéne időt rászánni
  • fifi
    #33
    palát felejtsd el
    nyáron alatta meg lehet dögleni.
    nekem a fatárolóm olyan, kb 70fok van alatta :)
  • fifi
    #32
    szigetelésnek több réteg karton az jó.
    én fűtést mekkeltem itthon az idén, 10m2 kőzetgyapot gurigában 2200ft/10cm vastag/... sztem ennél jobb nem kell.

    fala osb; esetleg kívülről befelé: "B osztályú" 10-es lambéria - szigetelés - osb

    ámen
  • greg benz
    #31
    Én leginkább azt nem értem minek bízott rád az a valaki ilyen munkát,ha te magad sem értesz hozzá,vagy legalábbis nem vagy vele egészen tisztában,hogy hogyan is kellene megcsinálni
  • Bala10
    #30
    alapja raklap, oldala közteslap(ezeket tudtam munkahelyről beszerezni), hungarocell szigeteléssel, tetejére vettem bitumenes hullámlemezt oszt kész:)
  • solo
    #29
    Másfeles OSB lapból az egészet, belülre meg szilikonnal hungarocel-t ragasztani, hungarocell re pedig valami szövetet, hogy a kutya ne kaparja szét. Tetőnek meg a hullám pala.
  • RIZLA
    #28
    Én anno szintén raklapra építettem kutyaházat. Elég magasan van a földtől, hogy ne ázzon alulról, és hogy ne a földön legyen rögtön. Szigetelésre én karton papírt használtam, így biztos nem történik meg, hogy télen teleszuszogja az ólat, és csurog a pára a ház belső falán :)
    A bejáratot megoldottam egy középen, hosszában kettévágott padlószőnyeg darabbal. Mint egy szalag függöny úgy működik. Tetején kátránypapír szigetelés, és cserép.
  • karajjj
    #27
    osb lapot a kutya könnyebben elintézi, mint valami keményebb fát, az ajtót meg szerint írta a hosszanti oldalra, hogy legyen egy sarok, ahova a kutya el tud bújni, ha befúj a szél

    #26 az ajtó jó ötlet, csak kérdés, hogy a kutya elviseli-e, illetve hajlamosak letépni
  • Me0w
    #26
    Lehet hulye kerdes, de nem lehet a macskaajto mintajara ilyen billenos ajtaja a haznak? Mert akkor nem fuj be a szel, es a meleg sem szokik el olyan konnyen. Vagy akkor nem lat ki az eb? :)
  • Zsolek123
    #25
    #10

    homemade
  • USAMEN POWER
    #24
    Ha az elemek elég mélyen illeszkednek a másikban, és súlyosak, akkor ez kiküszöbölhető. :) A mi házunk esetében a tető a 40 kilót súrolta, és a tető aljánál volt egy kb 5 centis keret, ami a falak tetejére merőlegesen illesztett keretbe mélyedt bele. Az ajtó pedig legyen akkora hogy ne erőlködve férjen be a kutya, hanem viszonylag kényelmesen, de ha túl nagy az se jó. A szigetelést az ajtónál meg megoldják az átlátszó gumicsíkok. Persze a házat és az ajtót mindig a kutyához kell szabni.

    Éget a vágy hogy lőjek pár képet a házról, de sajnos erre már nincs lehetőség.
  • BenceYCE
    #23
    Az ajtó minél kisebb legyen meg a ház is, h minél kevesebb legyen a hővesztesége. A nagy házat nem tudja egy kistestű kifűteni. A nagy nyíláson meg hamar kihűl. A szétszerelhetőség miatt meg tényleg a 3 részes a legpraktikusabb, de érdemes valami gyorsrögzítést kitalálni rá, h ha feláll benne a kicsike, ne essen darabjaira. :)
  • USAMEN POWER
    #22
    Az öreggel csináltam még 4 - 5 éve kutyaházat nem eurós raklapokból. 3 külön része volt: Az alja, amire építettük a 4 "falat", és a tető. Ebből kifolyólag a házat 3 részre mindig könnyen szét lehetett szedni ha takarítani kellett, spontán le kellett emelni egymásról a darabokat, amik úgy voltak az illesztéseknél kialakítva, hogy az egyik elem megüljön a másikon, így nem tudtak szétcsúszni. Az alja a háznak olyan 10 centire volt a földtől, és alaposan szigetelve volt, így a víz nem juthatott be. A falak belül szintén szigetelve voltak, amik lécekkel voltak elfedve hogy a kutya ne szedje szét, kívül pedig az amerikai könnyűszerkezetes házak mintájára volt kialakítva a fal. A sátortetőnek egy ízléses tartószerkezet lett kitalálva, és az egész a végén be lett lécezve, amire kátránypapír lett apró szögekkel odafogatva, tető formáját pedig melegítéssel vette át. A legvégén meg jött a vörösfenyő árnyalatú festék, és a bejárat átlátszó gumicsíkokkal ellátva.

    A ház összsúlya a végén olyan 90 kiló volt, szal elég masszívnak mondható, még 100 év múlva is egyben lesz az egész az biztos. Persze lehet gyorsan összegányolni is valamit, de én jobban szeretem a precíz munkákat.