Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • ManfredMacx
    #654
    Már miért ne termelném meg a napi fogyasztást akár télen is? Annyi napelemet helyezel üzembe, ami a legfelhősebb téli napon is fedezi a szükségleted. Ha Renoban ez 1 egység, Madridban meg 1,5 egység, akkor annyit. Ahhoz, hogy ugyannyiból kijöjjön a projekt Madridban, 25% árcsökkenés kell. Ami a történelmi tapasztalatok alapján 2 év alatt összejön.*

    Egyébként utánanéztem, hogy vannak-e már északabbra is olcsó PPA-s árak, és azt találtam, hogy kezdenek megjelenni az első fecskék:
    Egy idahoi PPA $21,17/MWh-ás árral még a nevadai áraknak is alávágott, a 42. szélességi körön, a klímája Madridéhoz hasonlít (4 óra téli napsütés).

    Azt nem tudom, miben releváns, hogy mekkora a lakosság. Nagyobb népesség, több háztető, nagyobb infrastruktúra, több telepítéssel foglalkozó cég. Azt még senki nem tudta nekem elmagyarázni, hogy miért nehezebb egy nagyobb országot átállítani, mint egy kisebbet. Az összes érv annyi szokott lenni, hogy tudvalevő.

    *Momo szerint az elmúlt 10 évben nem volt semmiféle árcsökkenés.