Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • molnibalage83
    #504
    Agyfaszt kapok tőled. Te most mozgó átlagárat vagy mit akarsz számolni. Össze-vissza kevered a modelleket...

    Te hajlítgatsz...

    Én szándékosan a legprimitívebb és a napenergia felé KURVÁRA LEJTŐ modellt tettem, ahol TOTÁLISAN elvérzik az atomerőművel szemben.

    A költsége a termelésnek az építés után a naperőműnek NULLA a modelleben. Érted. 0. Ez a népmese kategória. Mégis ilyen a modell. És így adja ki a lenti számokat.

    A hitelből felépülő rendszernél értelemszerűen a teljes hitelköltség visszafizetési összege után térül meg a rendszer.


    A probléma ott van, hogy ha a kezdeti beruházási költséget veted össze mással, ami már 1 év után profitot termel, lásd államkötvény.
    Beteszel pénzt és 1 év múlva van hozama. A naperőműved a táblázatban látható profittal számolva ezt a pontot éri el itthon Paks II eladási áramarával és 0 karbantartással kb. valahol 25-30 év alatt, de inkább több, mert ugyebár degradációt sem vettem...

    Paks 11 HUF/kWh áron ad el most áramot, te fizetsz érte 37-et, de nem a kettő között vannak egyéb szereplők, ÁFA, stb.
    A saját kiserőműves kiegyenlítéses bohóckodásod az kb. 10 év alatt valóban megtérül, ha soha nem kell foglalkozni vele, soha nem megy tönkre és nincs degradáció. Ami nem igaz... Meg persze kötelező átvétel van és a piac többi szereplője fizeti ki azt, hogy tőled kötelezőbe átvegyék.