Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • ManfredMacx
    #503
    Nem, még mindig nem értem, a 13 Ft-os költség - ami egyébként TARTALMAZZA a karbantartást is, mivel a beruházási költség csak önmagába kb 10-11 Ft-os árat adna - hogyan alakult át 13 Ft-os profittá.
    Ez valami mágikus matek, amit addig hajlítgatsz, amíg valami neked kedvező eredmény nem jön ki?
    Mert ha a költséghez (13 Ft) hozzáadsz 13 Ft profitot/megtakarítást, akkor 26 Ft-os lakossági áramár lenne. De én nem ennyit fizetek, hanem 37,5 Ft-ot. És akkor a megtakarítás/profit valójában 24 - 25 Ft/kWh.
    Ami viszont évente kb 26 000 Ft/kWp, míg a beruházás 920*284= 261 000 Ft, és ez 10 éves megtérülés.

    A következő kérdésem: a hitelből épülő rendszernél mit tekintünk megtérülésnek? Megtérülése a tőkének van, az a banké, neki akkor térül meg, amikor a hitelt visszafizették kamatostól.
    De nekem, mint beruházónak mikor térül meg a rendszerem? Amikor lejárt a hitel? Ha a havi hiteltörlesztés kevesebb, mint az egyébként fizetendő villanyszámla, akkor már az első hónapban megtérült? Hogy van ez?