Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • Xsillione #433
    látom nem érted, nem levezetés, tények, de tessék számulhatunk a neked szimpatikus értéket is:
    1400 W/m2 (továbbra is innen kell kiindulni, hogy ebből miért nem megy neked, nem tudom, de ez a te bajod.)
    évente (*8760): 12,26 MWh/m2 szép nagy szám, kár, hogy a kutyát nem érdekel, mert ez nap (fény) energia, amit a búza tud felhasználni, a légkondi nem. Ha ebből felhasználható energiát akarsz, akkor kell még osztani bőven. Légköri elnyelés 58%, kerekítsünk mert mindenkinek kényelmesebb (12,25 MWh/m2*y és 60%), ekkor a felszínt 90 fokban érő energia 4,9 MWh/m2*y, átlagosan 45 fokban kapjuk az áldást, ami pont felezi ezt, így kényelmesen kapunk némi kerekítés után 2,5 MWh/m2*y értéket, ebből már csak az éjszakát kell levonni, ami ismét felezi, tehát 1,25 MWh/m2*y, ennyi a napenergia, ha elektromos energiát szeretnél, akkor innen jön a hatásfok még, legyen a képzelt 20%, ötödölés: 250 KWh/m2*y (és ekkor még rengeteg gyakorlati veszteség nincs figyelembe véve.) (És ha ezt haználjuk a 200'000 TWH/y igény kielégítésére, akkor 0,8 Mkm2-t kapunk, jé, ott van a többinél és ismét a szárazföld 0,5%-1%-ról beszélünk, amit napelemmel kell befedni)

    Most miben változik az, hogy lentebb két formában is másfélmillió km2 felületről kaptunk értéket? vagy hogy egy létező naperőmű esetében csúcsteljesítmény is hatszázezer km2 felüeltet adott ki?

    És nem, nem számoltam ezen átlaggal, most számoltam ki neked, a kályhától (1400 W/m2 napenergia Föld-hold távolságban) lehet mindig számolni, és akkor nem kell átlagolni.
    Utoljára szerkesztette: Xsillione, 2018.12.02. 13:03:46