Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • overseer-7
    #396
    Tegyük fel, hogy mi egy nagyhatalom feje vagyunk. Mi gondolkodunk és irányítunk.
    Csak azért, hogy bele tudjuk magunkat képzelni a helyzetbe.

    Ha én irányítanék egy nagyhatalmat.. áttekintve az emberiség történelmét alapvetően két féle szituációt lehet elképzelni.
    Amikor fegyveres konfliktusban állok idegen hatalmakkal. ..és amikor "béke" van.
    A béke alapvetően a háború folytatása nem halálos eszközökkel.
    Ebben a békés helyzetben minden eszközzel azért kell küzdenem, hogy minél jobban legyengítsem a potenciális ellenfeleimet. Vagyis mindenkit aki nem én vagyok. Tönkre kell őket tennem, gazdaságilag, társadalmilag.. kulturálisan, politikailag ellehetetlenítenem, gyengítenem kell az oktatást, hátráltatnom kell a fejlődést minden téren és minden eszközzel.
    Állandóan terveznem kell a háborút.. az ENERGIA a kulcs tényező.
    Amint a békés háború átfordul véres háborúba.. AZONNAL képesnek kell lennem elpusztítani az ellenségeim ENERGIA forrásait. Minden erőművet.. minden nap és szél farmot.. minden gáztározót.. minden üzemanyag tároló telepet és minden ezzel kapcsolatos infrastruktúrát a leggyorsabban meg kell semmisítenem. Miközben meg kell védenem a saját energia ellátásomat.

    Ha nincs elektromosság.. megbénul az ország működése és ellenálló képessége.
    Ha nincs benzin... nem indulnak be a tankok. Nem működnek a generátorok.. és nem működik a rakéta elhárítás sem.


    Az energia nem csak arra jó, hogy felkapcsoljuk a villanyt a konyhába.. vagy a facebookon szarakodjunk.
    Az energia a hatalom eszköze.. békés és háborús szituációban is. Így érdemes erről gondolkodni.

    Ha valaki képes lenne olyan nagy teljesítményű erőművet tervezni és építeni.. amit NEM LEHET LEROMBOLNI.
    Az nagyon gyorsan dollár milliárdossá válna.. és szinte minden ország kormánya az üzletfelévé válna.

    Milyen mélyre kell tenni valamit a föld alá, hogy azt semmilyen bunkerromboló eszközzel ne lehessen elérni???