Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • overseer-7
    #389
    ez a lényege a dolognak.. =)
    De én egy brayton ciklust képzelek el ennek a motornak.
    Detonációs ciklus még sokkal jobb lenne.
    De nem tudtam kigondolni olyan injectort, ami hatékonyan meg tudná ezt oldani.

    Talán azzal kellene kísérletezni, hogy az injectorban egy nagy nyomású csigaprés belepréseli a szénport egy üregbe.
    Az üreg eltömítődik. Az üreg elektromosan fűtve van, izzik... felhevíti a belepréselt szénport.. miközben a detonációs kamra éppen feltöltődik kb 30 atmoszféra nagy nyomású levegővel.

    Majd az üregbe impulzus szerűen nagyon nagy nyomású levegőt pumpálunk.. kb 100 atmoszféra elég lesz.
    Ezt a nagy nyomású de kis mennyiségű levegőt, egy kisebb két fokozatú dugattyús kompresszorral elő lehet állítani.

    Az izzó szénport ez a nagy nyomás nagy erővel BELEROBBANTJA az detonációs kamrába, ahol a szénpor elég az oxigénnel.. és a kamra nyomását. kb 30 atmoszféráról..ha minden jól megy jóval 100 atmoszféra fölé növeli.. amit fel lehet használni a turbináknál.

    Erőteljes és hőálló anyagok kellenek egy ilyen detonációs kamrához. Aktív hűtésre is erősen szükség lenne.
    Egy ilyen detonáció max hőmérséklete szerintem meghaladja a 3000 C, és elérheti az 5000 C ot is.
    A detonáció magasabb hőmérsékletű jelenség mint az időben elnyújtott égés.

    Utoljára szerkesztette: overseer-7, 2018.10.03. 12:29:31