Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • overseer-7
    #376
    én még mindig azt állítom, hogy nagyon könnyen lehetne ilyet csinálni.

    Még házilag is talán meg lehetséges lenne a kivitelezés. Egy pár szerszámot és alkatrészt iparilag kell előállítani ..de arra vannak cégek erre.

    Kell szerezni egy régi, olcsó, egyszerű felépítésű sugárhajtóművet... annak csak az égésterét kellene átalakítani. Egy jóval nagyobbra.. amiben egy különleges injector van.. amilyen még nem létezik.

    Arra alkalmas lenni ez a teszt project, hogy kiderüljön, hogy lehet e beinjektálni és szénport égetni egy nagy nyomású égéskamrába.. és elég gyorsan elég e a szénpor.

    Nekem az a véleményem, hogy igencsak, nagyon könnyen lehetséges, hogy gyorsan elégne az a szénpor..és megfelelő energiával látná el a turbinákat. A maradék por valószínű a turbinák után égne el teljesen.. viszont arra meg ott lenne egy hőcserélő tartály a kombinált ciklus számára.. ami a hulladékhőt veszi fel és alakítja át.

    Nemcsak, hogy működne szerintem.. de ha működik meg is meglehetne csinálni kombinált ciklusúvá..
    ..és a hatásfokot felvinni 60-70% fölé.