Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • repvez
    #1300
    Mondjuk ez elég kizsákmányolónak tünik.
    Legalább is ha jól értem a dolgokat.
    Tehát ha én termelek áramot akkor a szolgáltató tölem akár kevesebbért is megveheti amit ö majd teljes áron ad tovább valaki másnak?

    Eddig is kellett fizetni a napelemesnek ha év végén többet fogyasztott mint amit termelt, de ha jol értem, most azt akarják, hogy akár havonta is fizetni kelljen , ha nem termelt annyit mint amire szuksége volt.

    Ez kb olyan mint a bankoknál, ha én adok be pénzt akkor csak 1-2%ot adnak rá kamatot, de ha én ugyan azt a pénzt hitelként veszem fel tölük akkor meg jönnek a 10-20%os THM-el..

    Ezzel igy teljesen megölik a napelemeseket. főleg ,hogy sokan azt hiszik, hogy ha egy 5kw os pack van a házon akkor az mind a hálózatba megy bele és emiatt okozzák a grid tultermelését, holott a valóság meg az , hogy abbol az 5kw bol mondjuk 4et egyból elhasznál a ház maga és csak egyet tol vissza a hálózatba. De ha kiszámolnák, hogy ha nem lenne napelem azon a házon akkor az plusz 4kw terhelést jelentene a gridre, pedig összességébe 3at megsporolt belóle.