Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • M2 #1180
    Nézzük talán a francia atomerőművek sikertörténetét:

    Az olcsó francia áram, amit aztán az adófizetők fizetnek meg:
    "EDF's net debt at the end of 2018 was €33 billion, but with future obligations such as pension liabilities and costs for managing nuclear waste allowed for, adjusted net debt was €70 billion."
    "EDF is committed to spending up to €45 billion by 2025 for life extension of its French nuclear reactor fleet"

    Ez a következő 5 évben 115 milliárd euró a franciák zsebéből. Na, ki szeretne még havi plusz 30 ezer forintot a villanyszámlájára "olcsó áram" címén?

    De most jön a nagy francia atomenergia-fordulat:

    "In 2016 EDF's chief executive Jean-Bernard Lévy stated that EDF's 2030 strategy increased the emphasis on renewable energy..."
    "He stated "I am convinced that we will still have a centralised and secure system in the future but it will be supplemented by a more intermittent and local decentralised system, in which customers will take charge of their consumption. In readiness for this, we must press on with research into electricity storage and smart electricity systems"

    Miket beszél ennek az EDF-nek a vezetője, hát pont ellenkezőjét, mint a mi házi szakértőnk, molnibalage. Biztos valami napelemes szektások. Minek is lehet a rövidítése az EDF?
    Électricité de France S.A.

    Hoppá! Balázska, most ki is a hülye?
    Egyetlen apró kérésem lenne még! Energetikának a közelébe se menj, ha egy mód van rá! Kókler.
    Szerintem menni fog, mert akkor voltál te mérnök, amikor a macskám két kutyát kölykezett...

    Források
    Utoljára szerkesztette: M2, 2020.09.16. 01:04:12