Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • Nagydög
    #1138
    Attol fugg, mit ertesz a "nem kell kompromisszumot kotnie" alatt...
    Ilyenkor ugye ismet elokerulnek az "egy seggel megyek Kolnbe, na jo egyszer megallok 5 percre tankolni" figurak. Az nyilvan nem megy, de a Teslak mar teljeserteku autok a megfelelo kornyezetben.
    (Tudom, tudom, Tesla. De a Tesla jelen pillanatban az(!) elektromos auto. Ezt nem en mondom, hanem, ha barmelyik nagy gyarto bemutatja az uj elektromos autojat/terveit, akkor a Tesla a referencia.)
    Ehhez persze kell a jol kiepitett tolto halozatuk, ami nalunk nem letezik, es kell, hogy tudd otthon tolteni, mert maskepp azert az is maceras.

    A Youtubeon talalhatsz egy csomo Tesla fanboy csatornat, ahol elmondjak, milyen egyuttelni az autoval.
    Egy ficko, aki napi 100-200 merfoldet szokott menni azt mondta, igazabol csokkent a "range anxiety" nala a benzineshez kepest, mert nem kell tervezgetnie, hogy meg indulas elott beugrik tankolni. Egyszeruen lehuzza az autot a toltorol, beul es megy. A kockazatot ebben ott latom, hogy elfelejtem este feldugni, az szopas, de valoszinuleg megoldhato, hogy az applikacio radszoljon.