• Spirit
    #30
    Aki vett már SSD-t az tudja milyen érzés, van aki hamarosan fog, a többi meg használja csak a HDD-it 20 év múlva is. Ugye az utolsó mechanikus alkatrészről beszélünk, ami 54 éve van ilyen-olyan formában a gépekben.

    Tudom-tudom az ára, meg hogy hamar nem fogja leváltani a HDD-ket.Ez igaz, de egy 64Gb-os már 30k-ét megkapható, és a gép "pörgését" illetően kb. 10-20x nagyob sebességnövekedést érezhetünk. Akinek nincs, az el se tudja képzelni miről marad le. A nagy fájlokhoz meg marad a HDD.

    A cikk is hülységet beszél,hogy az olcsóbbak még a 100mb/sec-et sem érik el. Szekvenciális olvaasásban lehet, de ez kb. utolsó utáni szempont.
    4kb-os Random olvasásban(ami jellemzően a programbetöltés, win használat) egy átlag HDD 0,2-0,5Mb/sec-et olvas, míg a legolcsóbb SSD is tud 10mb/sec-et.

    Egy mai középkategóriás SSD-nél nem az adatra kell várni, mint BÁRMILYEN HDD esetén, hanem a procira(még egy i7-es esetén is)

    Egyszerűen felemelő érzés, hogy egy egyszerű Core2-es egy SSD-vel kb. úgy működik,hogy bootnál megjelenik az asztal, feldobálja az MSN-t Skpe-ot, de net még nincs..homokórád nincs, dolgozik a gép, de KÖZBEN már indíthatsz is BÁRMIT, és arra sem kell várni. Photoshop megnyitása közel 10000 brushal vinyóval kb 1 perc, addig meg malmozol. SSD-vel fél perc, de közben ugyanolyan gyorsan reagál. Opera, TC, Media player, Foobar, utorrent, Acrobat reader egyszerre kb 3-4mp alatt indul a PS töltése közben. Nem háttértárolóként kell rá tekinteni, hanem sebességet növelő alkatrészként.

    Összegezve ezerszer többet ér sebességben, mint egy új proci 40-50k-ért. Akkor mi is a drága?

    ui: 10000 írásnyi várható élettartam,kb ez a reális. Van bennük egy algoritmus, ami segít a terhelést egyenletesen elosztani, így nem darabokban használódik el, és lesz egyre kisebb a meghajtó,hanem egyszerre válik használhatatlanná. Ez egy 64gb-os SSD-nél 625Tb adat. Még ha a lapozófájl, és a böngésző cache is erre kerül, napi 50gb(brutálisan sok) írással is 35 évről beszélünk. Tegyük fel,hogy a várható élettartam csak a fele lesz. Ki a tökömet érdekel?