• matatom
    #11
    Értem én, hogy az ár miatt döntöttek 4G-os limitnél, és ezért is lehet valami ilyen logikája az SSD rész adattárolásának, ahogy leírtad. De, te is kifejted, ha minél többet tudsz a rendszeresen használt szektorokból beletenni az SSD részbe annál többet nyersz sebesség terén. Nyilván az extrém véglet maga az SSD meghajtó. Amúgy a Winfos swap fájlja javasoltan 1,5-szerese a tényleges fizikai memóriának. Ha ugye pl. 4GB RAM van a gépben, ami manapság egyre jellemzőbb, az már önmagában akár 6GB swapet feltételezhet, 8GB RAM mellet pedig 12GB-osat. Ha így gondolkodunk, akkor célszerű lenne már csak a swap miatt is min. 10-12GB-os SSD-d pakolni a lemezek mellé. És akkor még nem is olyan sok minden került oda a gyakrabban használatos szektorokból. A legjobb lenne, ha az egész fájlrendszert, oprendszer, lapozófájl, temp adatok, és a legsűrűbben használt programok mind az SSD részen ülhetnének, plusz még az egyéb gyakran használt szektorok is oda kerülnének. A mozgó részen maradhatnának a képek, videók, zenék, dokumentumok, a ritkán használt szoftverek, stb.. Viszont ehhez messze nem elég 4GB SSD.

    A cache-elés tényleg dilemma, bár ugye ez kikapcsolható Windowsban, és szerintem egy nagyobb SSD-t tartalmazó, ügyes algoritmussal felszerelt vinyónál már lehet meg is érné kikapcsolni. Bár ez így csak félmegoldás, de lehet, hogy Winfosban egy service pack-kel utólag is pótolható lenne a hozzáférés mérése alapján történő cache-elés.