A fizika és csillagászat közös témái
-
forrai #721 Az általad ajánlott linkben hihetelen hibás kijelentések vanak, amelyek egyébként is általánosak.
Mert az ugyan igaz, hogy a Nap árapálypotenciálja a Holdéhoz közeli nagyságrendű (0,46), azonban a potenciálnak csak közvetett köze van az árapály teljesítményhez, és munkához!
A Hold egy év alatt 16- szor többször kerüli a Földet, mint a Nap! Így vagy 30x nagyobb energiát ad át, mint a Nap.
Ugyanakkor a Föld feltételezett (és általam számított) m/év nagyságrendű távolodását a Naptól nem is a Nap árapálya a Földre, hanem a Föld árapálya a Napra okozza!
Hiszen a Nap sugara (R) sokkal nagyobb, mint a Földdé. Így a Föld árapálypotenciálja több nagyságrenddel nagyobb a Napra, mint megfordítva.
Nos ez az, amiről viszont sehol se olvashattok!
Mintha az nyista lenne?
A csillagászat felkészültsége árapályból pont annyi, mint a geofizikáé. Ahhol szintén nem olvashattok sűrűn az árapály munkáról. és a teljesítményről.
Viszont nekik nincs is rá szükségük, pontosabban: kerülik.
Csak ha nagyon muszáj, mert különben kitör a vulkán, akkor néha megemlítik. Ahogy mi is.