• Doktor Kotász
    #214
    "Szerintem se. Ráadásul ezt a sebességet kell tartani a 40 50 80 és 120 méteres magasságban is. Egy helikopter nem viszi fel és teszi a helyére 2 perc alatt.
    Meg elhiszem, hogy a munkások kemény legények voltak, de azért nem terminátorok, hogy ILYEN tempót bírjanak. Az ember tűrőképességét sokszor nem veszik figyelembe. Más dolog pár óráig 130%-on csinálni csinálni és megint más éveken keresztül, folyamatosan, nap mint nap. Pont ez súrolja már a scifi határát, ami ellen pont érvelni akarnak. Sivatagi körülmények között kell dolgozni, az ember vízfogyasztás napi 40 liter is lehet. Ha meg sokszor volt váltás és más brigádok akkor mégsem 2000-3000 ember dolgozott a piramison. Én sem a piramis építés tényét nem hiszem el, szerintem is meg lehet csinálni ókori eszközökkel, csak nem 4 év alatt és nem 2000 munkással."

    Nagyon keveset tudsz az ókori emberek életéről.
    Egyiptom földművelő nép volt. Hányszor arattak egy évben? Maximum kettő. De lehet, hogy csak egyszer, mert ez éghajlatfüggő. Mondjuk kétszer.
    Tudod kié volt a termőföld? A fáraóé. Nem volt jellemzp a földtulajdonos paraszt akkor. Elvetették a gabonát pár hét alatt, meg betakarították pár hét alatt. A gabona meg bekerült a fáraó raktárába. Az emberek meg kaotak fejadagot a minkálért cserébe. EZért dolgoztak mondjuk három hónapot egy évben. Mit lehet kezdeni a köztes idővel? Háborúzni vagy kézműveskedni. A környéket leigázzák, nincs veszélyes ellenség.

    Mit lehet csinálni ilyenkor? Főleg, ha megindul a népszaporulat a jóléttől?
    Munkát kell nekik adni.
    Szóval ott volt a teljes lakosság, volt aki cipót készített, volt aki cseréoedényeket, meg volt akinek nem volt mit tennie. Na ezek tízezrével voltak, és monumentális építkezéseken foglalkoztatták őket.
    SZerinted gond volt emberek tízezreit foglalkoztatni? Nem. Élelem volt, cserépedényt, meg cipót nem csinálhatott mindenki. Hát, hogy ne lézengjenek a szabadidelyükben, mert annak rablás meg fosztokatás a vége, egyre nagyszabásúbb építkezéseket szerveztek.