• bippo
    #42
    #5 primo, #7 Laslow, #40 redfish : Oké, hogy a facebook meg a twitter tök másra való, de ha megfigyeled, a normális oldalak gyakorlatilag szinte ugyanarra használják, mint amire az rss való. Funkcionálisan tudja helyettesíteni.
    Persze az rss jobb, okosabb, kényelmesebb, átláthatóbb, több információt hordoz, de alapjaiban a twitter meg a fb is használható arra, hogy a friss hírek címeivel teleszórd (+mögötte van az egész social network, hozzászólások, stb.). És legtöbbször erre használják. (hogy a sok agyatlan user mire használja, az most nem téma, az a lényeg, hogy a számunkra fontos weboldalak mire használják).

    Amúgy én is inkább az RSS pártján vagyok, a twitter olvashatatlan, a facebook meg egy átláthatatlan káosz.
    Bonyolultság: bármily egyszerű, mégis bonyolultnak tűnik. Én is csomó ideig ódzkodtam tőle, azt hittem valami macerás dolog, nem láttam át, amíg egyszer össze nem kaptam magam és utánaolvastam egy fél órát hogy mi ez, hogy van stb. :). (Ahogyan a torrenttől is sokáig, aztán kiderült, hogy egyszerűbb, mint gondolnám.)