A Nehrim az Elder Scrolls IV: Oblivion motorjára épülő, de történetileg teljesen új RPG
  • koschwarz
    #302
    grat saga jr, hogy máris befejezted a játékot!


    igaz, hogy egyszerűen nem tudom nem az oblivionhoz hasonlítani, de én eddig újra és újra elcsodálkozom, milyen jók a küldetések. eddig mindig volt valami csavar, valami furmányosabb megoldás, nem csak annyi, hogy odamegyek ahová a piros nyíl mutat és mindenkit lecsapok.

    a kicsit is fontosabb npc-knek személyiségük van. a környezet sokkal változatosabb, részletgazdagabb. én nem is értem, mi az hogy "túltöltöttek"...szerintem csak a gépigény miatt nem részletesebb minden
    ilyen "apróságok", mint a goblinok által megszállt templom előtt a karóra tűzött rothadó fej, legyekkel (alig tudtam azt a 3 goblint legyőzni, ha nem blokkoltam, pillanatok alatt szétkaszaboltak)...az út felett deszkákkal aládúcolt hatalmas szikla...a rengeteg háziállat...vándorlás közben látok egy összecsapást katonák és varázslók között...a városok azok az igazi középkori német városkákra hasonlítanak, és egyébként is, van élet az egészben...és még sorolhatnám.

    ha valakit ez nem fog meg...hát annak nem tudom milyen RPG tetszik, vagy egyáltalán, milyen játék.

    ugyanakkor jónéhány hibát is észre lehet venni. pl. igazán tweakelhették volna egy kicsit a lények észlelését, mert pl. a fentebb említett templomban szó szerint szinte a goblinok előtt álltam (lopakodva), de csak akkor vettek észre, amikor beléjük lőttem. de ugyanez igaz más ellenfelekre is, hogy gyakorlatilag egyesével ki lehet őket "húzni" és egyesével harcolni velük, mert rá se hederít a másik, ha az elsőt meglövöm és az elkezd üldözni.

    de igazából erre a játékra most nem mint akció rpg-re tekintek, hanem inkább az érdekes küldetéseket oldom meg.