Neverwinter MMORPG
  • Shiwo
    #180
    úgy érzem, némi zavar van az erőben, szóval:

    CRPG - Computer RPG, minden számítógépes RPG

    az RPG ügyebár a Role Playing Game, a klasszikus mesélő + játékosok szerepjáték, ezeket próbálták meg többé-kevésbé átültetni számítógépre, ebből lett a CRPG... csak hát többnyire elhagyják a C-t, és a számítógépes CRPG-ket is simán leRPG-zik..

    hogy most a játékos egyedül megy, az a sima alapeset, akkor vagy ő vagy a gép irányítja a társait, már ha vannak társai

    cooperative, mikor pár cimborával hálózatba tolják a dolgot

    MMO RPG (Massive Multiplayer Online RPG, de úgy lenne az igazi, ha MMO CRPG-nek neveznék...) mikor több százan vagy ezren vannak 1-1 szerveren, és együtt lehet "bandázni"

    nahmármost ott kezd érdekessé válni, hogy mit is veszünk crpg-nek, az rpg mely elemeit kell, hogy tartalmazza..

    a Diablo például tartalmaz RPG elemeket (kapsz küldetést, szintet lépsz), de ennyi.. én nem venném RPG-nek, minden esetre Hack and slash játék, az tény.. a WoW is ez a kategória, csak MMO verzióban..

    nálam egy igazi CRPG ott kezdődik, hogy a párbeszédek során több válaszlehetőség is van, a küldetéseknek akár több megoldása is lehet, még békésen is megoldható egy-egy szituáció, a döntéseid befolyással lehetnek a továbbiakra, ilyesmi dolgok, ezek adják a Role Play részét, nem pusztán annyi, hogy XP-t kapsz és esetleg variálhatod a küldetések sorrendjét

    én ezért is nem tartom RPG-nek a Diablo-t, annak ellenére, hogy amúgy egy jó játék...

    az Old Republic-ban legalább minimális "jellemjáték" van, ott még hajlanék is megadni a MMO RPG nevet..

    és nagyon úgy néz ki, hogy ez is csak egy MMO Hack and slash lesz, RPG elemekkel (persze MMORPG-nek mondják).. jelen esetben az RPG elemek nem a programozók által kitalált rendszer adja, hanem a DnD 4. kiadásának szabályrendszere

    és éppen ezért DnD, mert annak a szabályrendszerét próbálja alapul venni... hogy ki mennyire szereti azt a rendszert, az erősen változó.. én speciel ugyan olyan szívesen játszom 4e-vel mint 3.5-tel vagy adnd-vel.. de persze minden rendszernek megvan a "keménymagja", akik foggal-körömmel ragaszkodnak az adott rendszerhez és nem hajlandók elismerni az újabbakat, pusztán azért, mert más, mint a régi

    a DA:O meg a Conan persze, hogy nem meri kiírni, hogy DnD, egyrészt mert nem is az... nem annak a szabályrendszerét vették alapul, nem annak a világát vették alapul, és hát maga a "Dungeons and Dragons" cím a Wizards tulajdonában van, jogvédett megnevezés, ha kimernék tenni a Wizards engedélye nélkül, akkor kapnának egy jó kis pert a nyakukba.. a Blizzard sem írhatja ki, ők sem álltak össze a Wizards-szal, hogy összehozzanak egy CRPG játékot.. HA összedolgoznának vagy fizetnének a lógó használatáért, akkor kitehetnék...

    hogy most a Wizards kérte meg a Cryptic Studios-t meg a Perfect World Entertainment kiadót, hogy készítsenek egy DnD alapú MMORPG-t, vagy ők kérték meg a Wizards-ot, hogy had használják már a DnD nevet, azt nem tudni, bár én az előbbire tippelnék