2681
Neverwinter MMORPG
  • Susarc
    #201
    hmm lehet bemakkolt valami technikai bakit ami jelen esetben pozitív volt a felhasználóknak.......
  • j0nNyKa
    #200
    hivatalos fórum szerint egyértelműen nem
    bár aszerint maga a letöltés sem megy, szóval fura
  • Susarc
    #199
    szerintem nem,de Márc 8-ra volt beígérve a kövi béta...tehát ha a haver tudta tölteni az újságos csítes bétával akkor az arra enged következtetni,hogy játszhatunk is vele 8-án:P
    Sajna elment melóba én meg még melóban vagyok így nem tudta megmondani,hogy elindul-e...
  • drop
    #198
    tölthető de nem lehet játszani vele igaz?
  • j0nNyKa
    #197
    nálam még mindig Account errort ír
  • Susarc
    #196
    tölthető a kliens...aki becsítelte magának a beta kulcsot annak infó
  • j0nNyKa
    #195
  • Although
    #194
    wiki 4e
    Nagyjából aki nem ismerné itt talál infot róla. kicsit "modernizált" rendszer de nem mondom hogy rossz. Persze az még hogy rá épül nem jelenti azt hogy ilyen is lesz.Bár jobb lett volna hagyni meghalni 3.-os verzióval ennek meg egy új nevet adni.
    Kicsit figyeltem a hivatalos forumot van erről szó páran kifogásolják is. És ja ahogy belépsz az "ajtón2 ott a logo ami persze hiú reményeket ébreszt az emberben. :) Ettől ez még a mai mezőnyben nem biztos hogy rossz lesz. Úgyis leginkább a történettől és a questektől meg a group rendszertől a bossok nehézségétől fog függeni.
  • Shiwo
    #193
    én még nagy nem néztem bele a bétás videókba, hogy meglegyen az újdonság varázsa, de a dnd4e-t sokan azzal fikázták már a megjelenésekor, hogy tisztára mmorpg-s a rendszere, csak pnp -re átalakítva.. már maga a 4e sem hasonlít a régi szabályokra, viszont nem hiszem, hogy sokat kellett rajta variálni, hogy mmo-sítsák...

    és gondolom direkt trenchi hack and slash lett, a jelek szerint az emberek többsége azt szereti, és hát a maroknyi ősjátékosból nem fognak megélni, kénytelenek nyitni a casual irányba (meg hát az anyacég, a hasbro diktál, könnyen lehet, hogy az ő menedzsmentjük szeretné ilyen irányba vinni a dolgokat..)

  • Acidlich
    #192
    Jaja, annyira biztos jo lesz ez, h egy kis ideig lekosse az embert.
  • Susarc
    #191
    Veled értek egyet én is szerintem itt a többség játszott papír+dobókocka+szabálykönyv DD/ADD-t /Dark Sun/Forgotten realms,Dragon lance stb./ esetleg Magus /tényleg ebből milyen fasza MMO lehetne na mind1:P/ Vampire stb szerepjátékot és amikor meghlátja a Sárkányos logót mindig megdobban a szíve! ,de a látottak alapján ennek a játéknak sok köze nem lesz a "hagyományos" szabály/skill/feat/casting rendszerhez amit szerintem mi mindannyian vártunk....
    bevan dobva parasztvakításnak pár spell ray of frost,hold person talán még fireball is van ,de a rendszer és a mechanizmus nem úgy működik mint azt szerettük volna.
    Szerintem is csak felhasználják a nagy öregek nevét...a fejlesztő srácot az égig rugnám fel ,mert amit nyilatkozott,hogy ők a haverjaikkal akikkel csinálták ezt a játékot mennyit RPG-tek otthon a klasszikus DD/ADD-vel és most végre a gyereklkori álmukat valósították meg és megcsinálták játéknak...háttt pffff!!! NEM,NEM AZT CSINÁLTÁTOK MEG BAZZE!:P egy trendi hack and slash !

    DE ettől még lehet élvezetes majd a játék és mivel ingyenes semmi vesztenivalója n incs senkinek csak ne essetek bele abba az álomba mint mi,hogy azt hittük kapunk egy nagyonfain kis DD/ADD-t....
  • j0nNyKa
    #190
    Video: Adventures in Neverwinter – Cloak Tower and the Guardian Fighter
  • Although
    #189
    Kicsit off igaz :( Személy szerint se egy nagy rp-s vagyok szerencsém volt, véletlenül a Hyrkaniára klikkeltem amikor beléptem a conanba. Rajtam kívül még pár magyar. Később felfogtam hogy mindenhonnan özönlöttek ide az rpsek, akkor még voltak 2009-ben is, erre a szerverre, Svédországból, Norvégiából, Angliából, stb, elvesződtek velem míg megtanultam makogni angolul. Aztán csak csodálkoztam a világukon :) Sokan a régi angolt használták a "say" chaton. Szóval csodás emlék, a norvég srác akit említettem egyik legjobb volt a legjobbak között. ÉS ott volt az Aquilonia is rp pvp szerver. Szóval nekem még legalább jutott valami :) Te biztos érted ezt, ilyenekkel játszottam, ma már csak emlék :) ezek pvpsek voltak és hát nagyon jók :) Treizi se volt piskóta, kicsit hiányzik is meg a többiek is. in the sand
  • Shiwo
    #188
    az egész gyökere szerintem abban rejlik, hogy az mmorpg-k játékosainak nagy része azt sem tudja, mi az igazi, pnp szerepjáték, valszeg csak annyi nekik az rpg, hogy egy játék, amiben fejlődni lehet, nagy részük tizenéves kölök, akit csak a gyilkolás érdekel, egy részük meg masszív mmo-játékos, akiket a csapatjáték, az instázás meg a pvp mozgat, és egyszerűbb az mmo szlenget nyomatniuk, mint a role play részét erősíteni a játéknak.. és hiába van olyan rp szerver, mint a Progenitor, sokan ugyan úgy játszanak rajt, mintha sima PVE szerveren lennének...


    de lassan már erősen kezdünk off-olni, mondanám, hogy menjünk át a szerepjáték topikba, de azt meg bezárták :\
  • Although
    #187
    Érdekes így olvasva amit írsz eszembe jut két dolog az egyik amikor írtam a DA:O-val egy korszak fog lezárulni a solo rpg-k között. A másik egy norvég srác akit sose felejtek rpg-s volt a conanba az utolsó nagyon erős évben 2008-ban, idővel mindig írta, majd az SWTOR ott lesz egy élő világ ahol az rpg szerver élni fog, élni fog a világ. Ahol nem csak eventeken él hanem minden élni fog állandóan. Álomvilágban élt, amit jó ideig nem akartam lerombolni de a megjelenés előtt, az swtor megjelenése előtt, párszor bejött beszélgetni, akkor már a Hyrkania halott volt az egyik utolsó olyan rp szerver amire egy ősi wow-os írta nekem ilyen még nem volt de nem is lesz még egy, és tűkön ülve várta az swtort, akkor írtam neki egy fél oldalt ami arról szólt valószínű az swtor lesz az utolsó nagyon erős rp játék(Progenitor lett az) de az se lesz olyan mint amit ő vár mert egyszerűen már nagyon kevesen vannak akik arról ábrándoznak amiről ő. Nem válaszolt és nem is láttam többet. Szóval nem kergetek ábrándokat de ez nekem undort keltő amit ezek csinálnak. Enélkül is el tudnák adni ezt főleg ha ingyenes lesz. Már úgy se sokan vannak azok akiket érdekel egy D&D akkor mér kell heccelni őket nem hülyék hogy ne lássanak át ezen. Na mindegy.
  • Shiwo
    #186
    igaz, te CPRG alatt a csapat alapú rpg-re gondolsz, én meg nem..

    szóval úgy fogalmazok akkor, hogy jöttek ki azóta jó számítógépes RPG-k..

    de nem a csapat teszi az RPG-t, én játszottam úgy is valódi szerepjátékot, hogy ketten voltunk a mesélővel, én voltam az egyedüli játékos, de attól még az is RPG volt...

    amúgy az egyik legelső számítógépes role-playing game-nek nevezett játék az 1974-es "pedit5", és speciel abban is solo-ba kellett nyomni a leírás alapján..



    a Neverwinter meg nem mutat semmit.. megpróbálja követni azt az utat, amin a Blizzard hülyére kereste magát a WoW-val.. de az sem egy új irányt mutatott, csak egy meglévő kis ösvényből csinált autópályát, hisz az MMORPG mint játéktípus akkor már 7 éve létezett

  • Although
    #185
    W2 mint crpg? jó társrendszere van, de leginkább egyedül harcolsz. Fallout nv nekem is a kedvenc de az se hagyományos crpg. Mass effect az érdekes de belefér de az is hack and slash már főleg a 2 és a 3 viszont a story félelmetesen jó. Szóval az utolsó igazi az a DA:O :) Meg lesz pár kickstarter projekt még:) De jó látod a jövő az ez az irány amit a Neverwinter is mutat :)
  • Shiwo
    #184
    hát, azért jöttek ki azóta jó cprg-k

    pl: Fallout New Vegas, Witcher 2, Skyrim, Mass Effect 2-3 csak hogy párat említsek..
  • Although
    #183
    Igen nincs is kiírva mégis ez lesz az a játék ami visszahozza a főiskolás éveimet :) És kicsit a BG2-t is :) Más nem is lesz ezen kívül :) Mert az utolsó ami jó crpg volt a DA:O is már 4 év jelent meg :)
  • Shiwo
    #182
    tehát, a DnD, a Dungeons and Dragons manapság már egy Trademark..

    egyrészt szerepjátékos szabályrendszerek összessége (dnd, adnd, dnd3.0, dnd3.5, dnd4e, és már készül az dnd 5 is..)

    másrészt azon szerepjátékos világok gyüjtőfogalma, melyek a dnd szabályrendszerét használták / használják
    (pl Forgotten Realms, Dragonlance, Ravenloft, Spelljamer, Dark Sun, stb)

    szóval ha Dark Sun világára készítenek egy fantasy alapú FPS-t, akkor az is DnD lesz, de például a Project Eternity nem lesz az, mert bár olyan csapat készíti, akik régen sok DnD-s CRPG-t készítettek, de se a világa, se a szabályrendszere nem lesz DnD
  • Although
    #181
    Na igen nálam a crpg a cooperative társ alapú rpg-t jelenti, minden ilyenre mondják, Da:O, Icewind dale, Bg, aztán ott vannak a solo rpg-k Morrowind, Oblivion, etc. És sokféleképpen lehet kategorizálni. A D&D kifejezeten a cooperativ rpgk egyik legspec. rendszerre. Lehet erős de nekem ez közvetlenül a paper& pen rpg-ből jön. Még emlékszem milyen volt a BG2 meg Icewind dale. A conannak nagyon erősen jelen van a cprgkre jellemző class rendszere ha egy mágussal akarsz hősködni két ütés és föld van rajtad úgymond a csapat alapú rpg mint a Dragon Age ben is a classok jellemző vonásait takarták így épülhetett fel egy jó csapat alapú rpg amibe a BG2 isten volt.És itt jön be amit írsz. A D&D ez volt és még több ami jogokat is takar. És igen a newerwinter nights az egyik legjobb D&D volt főleg a második rész. Ez a játék és a videok semmibe sem adja vissza, csak max reménykedsz hátha de. viszont valószínű Susarcnak lesz igaza. És ez az ami igazán visszatetsző nekem, hogy ott egy emlék amit felhoz közben köze sincs hozzá.
  • Shiwo
    #180
    úgy érzem, némi zavar van az erőben, szóval:

    CRPG - Computer RPG, minden számítógépes RPG

    az RPG ügyebár a Role Playing Game, a klasszikus mesélő + játékosok szerepjáték, ezeket próbálták meg többé-kevésbé átültetni számítógépre, ebből lett a CRPG... csak hát többnyire elhagyják a C-t, és a számítógépes CRPG-ket is simán leRPG-zik..

    hogy most a játékos egyedül megy, az a sima alapeset, akkor vagy ő vagy a gép irányítja a társait, már ha vannak társai

    cooperative, mikor pár cimborával hálózatba tolják a dolgot

    MMO RPG (Massive Multiplayer Online RPG, de úgy lenne az igazi, ha MMO CRPG-nek neveznék...) mikor több százan vagy ezren vannak 1-1 szerveren, és együtt lehet "bandázni"

    nahmármost ott kezd érdekessé válni, hogy mit is veszünk crpg-nek, az rpg mely elemeit kell, hogy tartalmazza..

    a Diablo például tartalmaz RPG elemeket (kapsz küldetést, szintet lépsz), de ennyi.. én nem venném RPG-nek, minden esetre Hack and slash játék, az tény.. a WoW is ez a kategória, csak MMO verzióban..

    nálam egy igazi CRPG ott kezdődik, hogy a párbeszédek során több válaszlehetőség is van, a küldetéseknek akár több megoldása is lehet, még békésen is megoldható egy-egy szituáció, a döntéseid befolyással lehetnek a továbbiakra, ilyesmi dolgok, ezek adják a Role Play részét, nem pusztán annyi, hogy XP-t kapsz és esetleg variálhatod a küldetések sorrendjét

    én ezért is nem tartom RPG-nek a Diablo-t, annak ellenére, hogy amúgy egy jó játék...

    az Old Republic-ban legalább minimális "jellemjáték" van, ott még hajlanék is megadni a MMO RPG nevet..

    és nagyon úgy néz ki, hogy ez is csak egy MMO Hack and slash lesz, RPG elemekkel (persze MMORPG-nek mondják).. jelen esetben az RPG elemek nem a programozók által kitalált rendszer adja, hanem a DnD 4. kiadásának szabályrendszere

    és éppen ezért DnD, mert annak a szabályrendszerét próbálja alapul venni... hogy ki mennyire szereti azt a rendszert, az erősen változó.. én speciel ugyan olyan szívesen játszom 4e-vel mint 3.5-tel vagy adnd-vel.. de persze minden rendszernek megvan a "keménymagja", akik foggal-körömmel ragaszkodnak az adott rendszerhez és nem hajlandók elismerni az újabbakat, pusztán azért, mert más, mint a régi

    a DA:O meg a Conan persze, hogy nem meri kiírni, hogy DnD, egyrészt mert nem is az... nem annak a szabályrendszerét vették alapul, nem annak a világát vették alapul, és hát maga a "Dungeons and Dragons" cím a Wizards tulajdonában van, jogvédett megnevezés, ha kimernék tenni a Wizards engedélye nélkül, akkor kapnának egy jó kis pert a nyakukba.. a Blizzard sem írhatja ki, ők sem álltak össze a Wizards-szal, hogy összehozzanak egy CRPG játékot.. HA összedolgoznának vagy fizetnének a lógó használatáért, akkor kitehetnék...

    hogy most a Wizards kérte meg a Cryptic Studios-t meg a Perfect World Entertainment kiadót, hogy készítsenek egy DnD alapú MMORPG-t, vagy ők kérték meg a Wizards-ot, hogy had használják már a DnD nevet, azt nem tudni, bár én az előbbire tippelnék
  • Although
    #179
    ehm nincs esélyem :)
  • xidiotequex
    #178
    van már valami tuti bétakulcs lehetőség founderen kívül?
  • Acidlich
    #177
    Nem ugy akartad fogalmazni, h miert hivnak egy hack and slash jatekot RPG-nek? Mert a Dnd egy RPG rendszer, az Rpg meg egy igen tag fogalom azota, h minden pc jatek magara aggatja ezt a cimet mar akkor is, ha van 3 stat pontod szintenkent amit szetoszthatsz es ezzel kifujt:)
  • Although
    #176
    De miért hívjak egy hack and slahs játékot dnd-nek? Mikor tudom az egy BG például és mmoban meg egy kihalt fogalom? Pont ez nem tetszik mert ez már visszatetsző, konkrétan megtévesztés, pláne úgy hogy felhasználjuk hozzá a Neverwinter nights világát ami tényleg DnD. Ez tényleg hányinger. Függetlenül attól hogy jó lesz vagy sem.
  • Although
    #175
    #174 :)
  • Although
    #174
    Ha D&D-t akarsz a közeljövőben akkor az egy solo és Project Eternity.
  • Acidlich
    #173
    En aztan nem vartam "eredeti" dnd-t ettol a jatektol, tudtam mar h nem fog izgatni regota, mert bejelenteskor kozoltek h 4es szabalyrendszer alapjan mukodik majd. En szivem szerint Adnd vagy dnd3 uj jatekot szeretnek, de ilyen mar nemigen lesz, mert azt a nagykozonseg nem eszi meg
  • Although
    #172
    crpg önmagában csapat alapú rpg-t jelent ez elég tág fogalom,
  • Although
    #171
    crpg-t igen a DA:O is az, a conan is az sőt! De egyik se meri kiírni azt hogy D&D szabályrendszer. A Blizzard sem írta ki. Ezek egyszerűen egy rafi csapat. Hátha bejön alapon.
  • Although
    #170
    Ettől ha te eredeti d&d-t vársz akkor ez nem lesz az ez okés?
  • Acidlich
    #169
    CSak azert kerdeztem, mert a kollega meglepodott a dnd logon egy ilyen jatek lattan...nem veletlen, mivel maga a szerepjatek rendszer korcsosult el egy joval egyszerubb mmo szabalyrendszerre, ez nem a jatek hibaja.
  • Although
    #168
    Aha értem már, nos a diablo 2 az egy hack and slash saját maguk által bevallottan is.
  • Shiwo
    #167
    ez elvileg de..

    amióta a Diablo 2 az év rpg címét elnyerte, azóta sztem elég tágan lehet értelmezni a crpg fogalmát..
  • Acidlich
    #166
    Ez a jatek nem a dnd 4. szabalyrendszert hasznalja?
  • Although
    #165
    Már bocsi de tényleg ne gyalázunk meg valamit így ami az rpg kezdete óta szinte jelen van mint szabályrendszer. Komolyan a Dragon Age originsnek több köze van a D&D -hez mint ennek. Pedig az se az. Nem mondom hogy rossz lesz mert nem tudom. De nem D&D lesz az biztos! A conan ami tényleg tartalmazza azt az alapot ami a D&Dbe volt csak máshogy ők se merik kiírni ezt de az SWTOr se. Ezek nagybetűs MMORPG-k. Hogy ez mi lesz nem tudom de hogy kifejezeten visszatetsző hogy kitesznek egy emblémát ami szinte egyidős az rpgkkel és már én is alig emlékszek szinte rá az tuti. Talán a Project Eternity majd kiteheti másról nem tudok.....
  • Although
    #164
    Az a gond hogy ez a kis rafi csapat kiteszi a dungeons and dragons emblémát, ez több azért.
    A Bethesda meg a többi hasonló cég aki használja az rpg kifejezést azért valamilyen szinten beleférnek ez viszont több mint félrevezetés.
  • Vampy
    #163
    Koszonom, vegre valaki :)


    Azt mondod, h az elod hirnevet akarjak meglovagolni, de ha azt nezed, ebbol a szempontbol a "Baldur's Gate" vagy az "Icewind Dale" sem lett volna jobb nevvalasztas... :) Talan a Kardpart, de az instance-olt jelleg miatt nyilvan Neverwinter varosa volt a legjobb helyszin.

    A fenn felsoroltak a legismertebb Forgotten Realms helyszinek, na meg Menzoberranzan, de ott csak nem jatszodhat... fel perc alatt szetkapna a sok Drow...:D

    A Neverwinter egy Forgotten Realms vilagaban jatszodo Akcio MMO, semmi koze sem a fejlesztonek, sem a jateknak az NWN reszekhez. Tenyleg ne hasonlitsuk mar folyton ezekhez...

    Nyilvan nem hasonlitunk ossze egy Star Trek: Armada II (strategia) vagy egy Star Trek: Bridge Commander (taktikai szimulátor) játékot sem....
  • Shiwo
    #162
    sőt, ha pontosan akarok fogalmazni, akkor Forgotten Realms a DnD-s világ neve, és Neverwinter konkrétan a Faerûn nevű kontinensen található város, Waterdeep (Vízmélyvára)-től és Baldur Kapujától (Baldur's Gate) északra, a Jeges Szelek Völgye (Icewind Dale) és a Kardpart (Sword Coast) nevű terület között helyezkedik el a Trackless Sea partján