Crusader Kings II
-
#402
Ave mindenki,
Hódító Vilmossal kezdtem egy hadjáratot; szépen el is foglaltam Haroldtól Angliát, én lettem a király stb; viszont:
rengeteg címet kaptam az angol területek miatt -ami igencsak több mint amennyit büntetlenül megtarthatnék (csökken a vazallusok véleménye rólam); pénzem alig van - új hercegségeket nem tudok létrehozni, hogy kiadhassam hűbérbe.
Maradt pár herceg a szászoktól akik meglehetősen rühellenek, egyet száműztem és megkaptam a birtokait, de az meg levitte a többi vazallusom hűségét is -most már szinte mindenki útál,még a fiaim is akiket kineveztem Normandia-, meg York hercegének.
A kövi lépés, hogy hadatüzen valamelyik szász hűbéresem és szép lassan csatlakozik hozzá még vagy két hercegem is, végül pedig a trónörökösöm is -a Normandiai herceg.
Teljesen kilátástalan :)