Bioshock: Infinite

10804749371363831955.jpg
  • vrtg
    #1531
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Elizabeth biztos, hogy "mindentudó" lett a végén, ő maga is mondja, hogy látja mi van minden ajtó (világ) mögött. Azzal, hogy a milliárdnyi párhuzamos teret egyszerre látja minden időben együtt jár az is, hogy tudja Booker az apja, így ezen sem lepődik meg. De az is lehet, hogy a különböző helyszínekkel amiket megmutat a végén azt akarja, hogy Booker maga jöjjön rá az igazságra, ezért nem "lövi le"a poént. Mielőtt lenyomnák a víz alá, rádöbbenve, hogy valójában ő volt a próféta, ő maga mondja, hogy "I am both."

    Akárhogy is legyen, ha az egész csak Booker fejében történik, Comstockot akkor sem tudja megölni, mert nem az elméje szülte, hanem valóban létezett egy másik (sok millió) világban. Ha az egész vízbefojtós rész valójában meg sem történt, csak szimbolikus, aminek lényege, hogy megszabadul a bűneitől, azzal nem állítja helyre a téridőt, amit Comstock cseszett szét Lutecékkel.

    Erre az egyetlen lehetőség, ha a téridő egy adott pontját, azt az elágazást fixálják, ahol Comstock megszületett. Ez volt az a pont ahonnan végtelen mennyiségben jöttek létre a világok amelyekben Booker vagy Próféta lett és végül New York elpusztult vagy a lánya megmentéséért indult és vagy elbukott vagy sikerült neki. Ez egy végtelen kör volt, amelyet meg kellett törni egyrészt mert Booker nem akart hogy a lánya szenvedjen, másrészt mert az egész téridő-kontinuum kezdett eléggé instabillá válni. Gondoljunk csak bele, az egyik világban Comstock először Lutece segítségével nyitott teart, ám az ez egyetlen tear később sok másik tear megnyitásához vezetett. Ezeket látjuk mi is a játékban, pl. Chen-Li, a rendőrőrs stb., de az egyik kinetoscopeban is szó van arról, ahogy az emberek elkezdik észrevenni az egyre több törést. A Chen-Lis résznél különösen látszott, hogy a téridővel valami gebasz történt, mikor egyszerre volt élő és halott. (túl közel volt a tearhez mikor Bookerék átmentek).

    Ezek eredményeképpen lyukak jöttek létre a téridő szövetén. Na most, ha ez történt egyetlen dimenzióból származó Booker és Elizabethhel, akkor képzeljük el akkor, hogy mi történik végtelen világ esetén ->végtelen Elizabeth -> végtelen sok tear -> univerzum = fucked up. Booker persze ezt nem fogja fel, őt csak az érdekli, hogy a lánya ne szenvedjen de Lutecék tudták, ezért is segítettek neki (na meg persze bosszúból is).

    Számomra ezért nem szimpatikus ez a „vezekelnem kell, minden csak a fejemben történik” befejezés, túl sok minden szól ellene. Ugyanakkor az időutazással is van probléma. Ha van időutazás a végén -> lásd előző kommentem. Ha viszont nincs, akkor az Elizabetheknek a végén nem szabadna eltűnniük, mert a múltat nem változtattuk meg, ergo a jövőre sincs hatással (más létező világokban sem).

    Más: Amikor Rapturebe kerülünk és Songbird megfullad, csekkoljátok mi van az üvegen túl, a szemben lévő folyosón pont ott ahol Elizabeth állt. :)