• nickwearby
    #23
    Mert kereskedelmi felhasználásra alkalmatlan az általad leírt formátumok többsége. Nem védhető (ez sajnos nekik szempont, nekünk, olvasóknak nem).

    Hát ez az

    A jpg-t vagy hasonlót olvasol, akkor egy dedikált eszköz (e-inkes ekönyvolvasó) alapvetően csak nehézséget fog jelenteni, mert a kijelző mérete és felbontása nem erre van optimalizálva: vagy folyamatosan görgetned kell az oldalt vagy olvashatatlanul kicsik lesznek a betűk.

    Még nem próbáltam ilyen készüléken jpg-t olvasni,
    de ha elég nagy a kijelző és van benne zoom funkció, akkor szerintem annyira nem lehet gáz, de ez csak teoretikus, mert mondom, nem próbáltam.

    A Kindle WiFi 35-36 ezer árfolyamtól függően, és képes pdf-ekkel is elboldogul (bár szerintem rémálom úgy olvasni).

    Ez önmagában nagyon sirály,
    főleg, hogy az én igényeim közül csak a djvu hiányzik a formátumok közül,
    de ehhez a 139 dolcsihoz még hozzájön egy hálózati töltő, ha nem csak otthon akarom használni, ami plusz 20$,
    ezen kívül a szállítási infóknál írja, hogy a helyi áfa (ha jól értem, az a VAT) az bizony rárakódik, amivel ez már majdnem 200$, ami kb. 44-45ezer ft.

    És akkor még ott van, hogy a fizetés banki átutalással, amit eddig nem csináltam soha, és nem is szeretném, jobban szeretem az utánvétes fizetést, de méginkább ,ha személyesen mehetek el egy cuccért valami közeli átvevőhelyre.
    Pláne ,hogy egy esetleges garanciális ügyintézés kicsit sokba kerülhet az oda-vissza küldözgetés miatt, ha külföldről rendel az ember valamit,
    szóval ezzel nekem fenntartásaim vannak.

    Abban tök igazad van, hogy külföldön olcsóbban lehet ilyenekhez hozzájutni :S
    Itthon vagy drága, vagy macerás...

    Ja, meg azt elfogadom, hogy 6"-os kijelzőn jpg-t olvasni nem a legkényelmesebb,
    bár ha lehet forgatni a képet, az még érdekes lehet,
    de akkor inkább egy 7" vag nagyobb méretű,
    ami már jóval drágább.