National Geographic Channel-en
  • fuszhi
    #174
    Egy ötvenöt millió tonnás aszteroida száguld a Föld felé. A tudósok szerint az égi lövedék 2011. november 8-án fog elzúgni mellettünk, jobban megközelítve minket, mint a Hold. Ha becsapódna bolygónkba, 65 ezer atombomba erejének megfelelő pusztítást vinne végbe.
    egyébként a hold mozgására kihathat mert az kihat a földére is ;) de ezek szerint ha a földére nem hat ki akkor a holdéra sem. Mármint pont ebből ki indulva hogy a földön nem lesz apály dagály az aszteroida jóvoltából. Na már megint sok mindenre ki lyukadhatunk. Az is kérdés ha közte halad el a hold milyen helyzetében lesz ugye. pont a föld túl oldalán lesz vagy pont csont nélkül a hold föld közt halad el kicentizve mindkét bolygót. De az is lehetséges az egész univerzum az egyensúlyra épül és ezért sose lesz olyan hogy valami nekünk jön minden hozzánk a mi nap rendszerünkhöz rendeződik . Mert a hierarhia rendszere szerint az egyensúly felette áll az ilyen fizikai dolgok felett. Szerintem tök gáz hogy emberek úgy élik le életüket tök mindegy minden hisz ebbe az egészbe csak belezavarodni lehet ez filozofálgatás. Szerintem pedig fontos momentum hisz a végeredményt érzésben mérjük ami ügye lehet jó és kellemetlen érzés. Akkor pedig nem mindegy. Minden esetre ha nem tudunk semmire se jutni mert minden lehetséges és semmi se meg csak bizonyos százalékban így vagy úgy épp a szemlélő szemszögéből nézve , akkor csak arra juthatunk hogy az egész illuzórikus hatással van a labilis elme kivetülő délibábjaira, így ha eljutunk majd egy egyensúlyos állapotba akkor meglátjuk a valóságot az igaz valóságot ha pedig nem akkor életünk végén következik be majd jön el a következő életünk melyben lehet megint csak tapogatózunk vagy még azt se. Számomra fontos felfedezés volt az mikor sokat koncentráltam egyetlen dolgot létrehozva magamban egy kellemes érzést és az hogy úgy mondjam először csak kis mértékben lett hatással a látásmódomra majd később olyan méreteket öltött ami úgymond nem lehetett eldönteni hogy a világ hozzám rendeződik vagy sem de annak látszott kellemesebb lett. bármit láttam elégedettséggel töltött el vagy csak én rendeződtem a világhoz harmonikusan és ezért láttam azt , de az mindenesetre konkrét dolog hogy átlag boldogságom érzete annyira megnőtt hogy már kisebb örömforrások amik azelőtt nem hozták ki belőlem olyan gyönyört azok most a legmagasabb rendű elégedettséget hozták el számomra. Olyan volt mind ha egyszerre a leghidegebb helyen volnék és a legmelegebb helyen , mind ha egy sötét helyen volnék és mind ha a legvilágosabb helyen mind ha benne volnék valami tömör helyen és mind ha körülöttem a végtelenben üres volna minden. Gondolom nem véletlen nevezték el vibráló fénynek egyes spirituális fejlettebb népek. És gondolom nem véletlen azt se hogy olyan kevesen világosodnak meg. Mert az emberek csak okoskodni tudnak. Mind azt mondják tudjuk aztán mikor csapdába kelepcébe kerülnek nem tudják miként szabadulhatnának. Mind azt mondják tudjuk de mikor rábukkannak a közép mozdulatlanságára azt még egy hónapig sem tudják megtartani.