202
National Geographic Channel-en
  • yugoslave
    #202
    Ismerem a fickót. Azt állítja, hogy ugyanúgy műxik a szervezete, mint a Columbiának az Omni-Heat kabátja: megnyomsz egy gombot és nem fázol, nem érzed a hideget :) Király cucc.

    De azt hiszem, ha valami szélsőséges ebben a világegyetemben, akkor Wim Hof az, na meg a kabi is :)
  • trigonometrikus
    #201


    Nationalon láttam wim hof-ról egy filmet. De ez nem volt benne, elég laza a tag :D
  • patiang
    #200
    Bár:
    "Nem tudják hol értek földet a műhold darabjai"
    "Az Indiai-óceánba csapódtak annak a műholdnak a darabjai, amely az elmúlt napokban közeledett a Föld felé."
    "Kanadában szóródtak szét a műhold darabjai"
  • patiang
    #199
    Úgy érzem, hogy kukacoskodtam.
    Bocs.
  • patiang
    #198
    Akkor most hol az igazság:

    "A NASA megerősítette az UARS műhold lezuhanását, ami magyar idő szerint szombaton 5.23 és 7.09 között történt. A műhold a Csendes-óceán északi medencéje felett, az USA nyugati partjai közelében lépett be a légkör sűrűbb részébe."
  • 1sajat
    #197
    Jön. És még sok. És mi majd megintcsak másnap tudjuk meg, hogy nem a mi fejünkre esett.
  • clarck
    #196
    Állítólag jön egy másik is de ez nem biztos,még nincs megerősítve.
  • patiang
    #195
    Kanadában zuhant le.
  • patiang
    #194
    Le is égnél:)))
  • forrai
    #193
    Hát én lesben állok a mobilommal, hátha sikerül lekapnom. Elkapni nem próbálkozom.
  • patiang
    #192
    Rádió: van rá esély, hogy a műhold darabok É-Olaszországban hullanak le. Felszólították a lakosságot, hogy a földszinten tartózkodjanak az éjjeli órákban. A legnagyobb 136 kg lesz.
  • patiang
    #191
    "A NASA legújabb közleménye alapján is csak annyit tudni, hogy legvalószínűbben szeptember 23-án lép be a légkörbe, és töredékei közel 800 kilométer hosszú szakaszon oszlanak majd el. A műhold a becslések szerint a légkörbe lépéskor körülbelül száz darabra esik majd szét. Ezek zöme elég majd, és csak 20-25 éri el a földfelszínt, melyek közül a legnagyobb tömege meghaladhatja a 100 kilogrammot."
  • clarck
    #190
    Igen én is hasonlót olvastam hogy ez egy "előre nem tervezett aktiválás - vagy hogy stílusos legyek- becsapódás"
    A működés képtelen és irányíthatatlan műholdat a napszél sodorta a légkör felső határához ahol még jobban lelassul és jön a kis BUMM.A nagy már volt.
  • patiang
    #189
    Nem egy darabban ér le. Most épen is kb kisbusz nagyságú. A leéréskor pedig a mérések szerint 800 km hosszúságban fog szétszóródni. Bár lehet, hogy ezt a becsapódás lehetséges helyeként jelölték meg. Ez nem derült ki a cikkből.
  • patiang
    #188
    Bizonyára igazad van, bár olyasmit olvastam, hogy az amik ezt a műveletet nem vették fel a projektbe.
  • clarck
    #187
    A MIR működő képes állapotban volt amikor belevezették a légkörbe.Ez a dög viszont már egy jó ideje üzemképtelen (döglött) így irányítani sem lehet.Egy mostani felmérés szerint több mint félmillió szemét kering az űrben és ehhez még hozzájön a 13-20 ezer közötti műhold.Az erősödő nap tevékenység miatt szerintem nem ez lesz az utolsó amiről hallani fogunk.
  • patiang
    #186
    Azért fucsa, hogy az oroszok le tudták hozni a MIR-t írányítottan.
  • fuszhi
    #185
  • fuszhi
    #184
    Ideje beszélni a nemsokára becsapódó műholdról ami isten tudja hova fog le esni . Állítólag 4 szer akkora mint egy kocsi ha az becsapódik 200 m res krátert csinál. Kb órákkal előtte tudnának szólni hova csapódik be , de az kevés a evakuálásra egyesek szerint. Én azt javaslom ha tehetjük mennyünk minél messzebb és feküdjünk hasra. Ha egy gránát felrobban a nyomás mindent szétvisz a környéken de a földtől felfelé romol igazán 180 fokban kevésbé erőteljes a nyomás és amit az magával vihet mint ha állnánk. Mutatták mennyi űr szemét van és azt is mondták hogy az űr szemeteknek üköző meteorit kimozdíthatja a szemetet és az láncreakciót is indíthat ha a szeméttel összeütközne a meteorit amit meg jósoltak 2012 re és azok alá hullhatnak az égből letérve a röppályájuk miatt. Tökre gáz szerintem hogy felküldünk valamit és jól tudjuk hogy le esik majd vissza és ahhoz hogy felküldjük ki kell bírnia a felfele utat tehát mint egy kisebb aszteroida elégne a műhold nem fogja majd azt tenni hanem szépen becsapódik. Ezt a sok agyast. Szennyezik a környezetet most meg még más marhasága miatt az ember nem sétálhat az utcán biztonságban de sehol. Mekkora agytröszt mind , csak utólag okosak.
  • fuszhi
    #183
    Mármint a van egy kis pályám os rész. Amúgy értem amit leírtam :) saját tapasztalatom van róla. Gondoltam meg osztom még ha kicsit furcsának is tűnhet.
  • fuszhi
    #182
    Nem ide szerettem volna, és mulatságosan igyekeztem meg írni. Az lett volna a cél. Csak figyelmetlen voltam és ezért itt landolt :) Bocs srácok.
  • patiang
    #181
    egyetértek:)
  • polarka
    #180
    sztem
  • patiang
    #179
    Mondd Te érted mit is írtál?:))
  • fuszhi
    #178
    Van egy kis pályám, manetrend kéne készítsek hozzája és már dobnám is felfelé ha már buszhoz gyagi voltam legyen egy kis siker élményem. Ha valaki tud segíteni benne akkor az remek volna. :)
  • fuszhi
    #177
    :))) Köszönöm. Az üresség a belső terhek hiánya. Tehát hogy pozitív vagy ,de a gondolatoktól távol tartod magad. Mondjuk mikor elkezdi az ember a gyakorlást, jó ha életformaként éli ezt a dolgot, és nem napi szinten fél órákat stb. A másik mikor gyakorlunk, sokszor az elején elkalandozunk egyik másik gondolattal(erre mondják a buddhisták is hogy ébernek kéne hogy legyünk, hogy meg láthassuk mi is van), gyakorlataink előrehaladtával azonban "mentális utazásaink" (a múltba-jelenbe-jövőbe) időtartamra lerövidülnek. S hamarabb felfigyelünk hogy el kószáltunk "Le tértünk az útról". Ekkor mihamarabb folytatjuk tudatos összpontosított erőfeszítéseinket, akkor eltéveszthetetlenül ráfogunk találni arra amire én is. Látni is fogjuk, hogy van igen is fény.stb A legelején a gyakorlataink nem igazán tapasztaljuk hogy változás állna be az életünkbe, hisz az arányokon van a hangsúly. A tudatunkban még feloldódik az a pozitív amit már létrehoztunk abban a tudatosság tartalomban ami kintről jön. Idővel ahogyan változnak az arányok fergeteg lesz bárki utána járhat, és még pénzbe se kerül. Amit még nagyon fontosnak tartok: semmiben sem másabb, mint, akármilyen tevékenységet el sajátítani. Sokan nem gondolnák, éppen ezért kevesen élvezhetik ennek "gyümölcsét". Ez a gyümölcs egészségesé tehet ha eszünk belőle. Hisz a tudomány is beszámolhat olyasmikről mint hogy a stressz egészségtelenné tehet bennünket , és ha sokat vagyunk feszültek idővel különféle testi panaszok is jelentkezhetnek. Köszönöm hogy el mesélhettem ezeket a dolgokat, és remélem valakinek majd hasznára lesznek az információk. Tanulmányoztam a buddhizmust az indiai vallást filozófiát párhuzamokat kerestem bennük továbbá a taoista gyakorlatokban és tanokban is. Olvastam a Buddha és a részecske gyorsító című könyvet ami párhuzamokat keres a nyugati tudományos elméletek és a keleti tanok között. Remek kirándulás volt az is. Ha valakit érdekel bármi szívesen elmesélem én hogyan látom a dolgokat. Na oké, minden jót üdv !:))
  • Falkon
    #176
    Nyugodtan!
  • fuszhi
    #175
    Falkon úr még annyit engedjék meg hogy még hozzá szóljak egyet és befejeztem. Azt olvastam hogy még a szélsőséges fizikai fájdalom se hasíthat annak a tudatába aki megfelelő szállást biztosít a színtiszta pozitív tudatosság számára magában. Ha boldog az ember már nem is érdekli semmi, fő hogy megpihenjen zavartalan az állandóan meg újuló boldogságban. Ha meg figyeljük minden ember állandóan a boldogságán fáradozik bármilyen kis hasztalan tevékenysége is azt célozza meg. Szóval csak az számít. Nem tudom én azt éreztem hogy nincs testem nem vagyok sehol és minden világ el tűnik a fény szívébe közepébe végre megpihenhettem és csak az volt. Szerintem ez a felfedezésem csúnyán alátámasztja hogy a látásmódunk a kulcsa mindennek , mert egy idő után logikusan el kell következnie hogy változásokat hozhatunk létre a koncentrációs gyakorlataink által a fizikai világban ám bár akkor már minket nem érdekel a dolog mert ismerjük a lelki törvényeket és azok fontosabbak az anyagi dolgoknál hisz nincs az az anyagi haszon ami több lehetne egy lelki szabadságnál. Mikor mindened megvan és ez az érzés nem úgy jön létre hogy anyagi világhoz kötődik. Hanem időtálló mivel te hozod létre és munkálkodsz rajta hogy egyre erőteljesebb koncentrációban hozd létre, hogy százalékos arányt meghaladja az mikor a külső hat rád . Ha az amit magunkban létrehozunk , ahhoz képest a külső behatások elenyészőek akkor tökmindegy hogy negatív vagy pozitív és az is hogy irányíthatók e csupán azt kell megértenünk hogy nem szabad a külsővel dolgoznunk mert alávetettjei leszünk az állapot módosulásoknak. Kb olyan mintha egy viharvert csónakhoz ragaszkodnánk. Hihetetlen hogy a sorsunk a látásmódunk s hogy arra hatással is lehetünk akár. És pedig nem is mégis ha megtudjuk az igazságot mi történik az csak akkor lesz számunkra valóság ha abban élünk. Ezért hogy egy megvilágosodott ember mesélhet akármit is megkérdőjelezhető hisz mitől lenne más mint a többiek. A vakok közt ki hinné le hogy látsz? És miért volna lényeg hogy hiszik vagy sem te csak elmeséltél valamit? :) Én azt mondom hiába mesél egy ilyen ember bár mit is mi a saját látásmódunkból gondolkozunk majd és emiatt nem is láthatjuk be azt amit ő mesél. Belemagyarázzuk hogy talán azt érti ez alatt stb. Aki akar tudni valamit azt ültesse át gyakorlatba és maga járjon utána nincs szükség "mesterre" vezetőre. Mindent magunktól tanulunk. Még a járást is. Még csak rávezetni se tudnak. Azonosulunk egyre jobban azzal amivel foglalkozunk. Így a tudat visszahatása a tapasztalataink útján bővül. Ezért nem mindegy mivel foglalkozunk mennyi időt , mert az lesz a sorsunk.
  • fuszhi
    #174
    Egy ötvenöt millió tonnás aszteroida száguld a Föld felé. A tudósok szerint az égi lövedék 2011. november 8-án fog elzúgni mellettünk, jobban megközelítve minket, mint a Hold. Ha becsapódna bolygónkba, 65 ezer atombomba erejének megfelelő pusztítást vinne végbe.
    egyébként a hold mozgására kihathat mert az kihat a földére is ;) de ezek szerint ha a földére nem hat ki akkor a holdéra sem. Mármint pont ebből ki indulva hogy a földön nem lesz apály dagály az aszteroida jóvoltából. Na már megint sok mindenre ki lyukadhatunk. Az is kérdés ha közte halad el a hold milyen helyzetében lesz ugye. pont a föld túl oldalán lesz vagy pont csont nélkül a hold föld közt halad el kicentizve mindkét bolygót. De az is lehetséges az egész univerzum az egyensúlyra épül és ezért sose lesz olyan hogy valami nekünk jön minden hozzánk a mi nap rendszerünkhöz rendeződik . Mert a hierarhia rendszere szerint az egyensúly felette áll az ilyen fizikai dolgok felett. Szerintem tök gáz hogy emberek úgy élik le életüket tök mindegy minden hisz ebbe az egészbe csak belezavarodni lehet ez filozofálgatás. Szerintem pedig fontos momentum hisz a végeredményt érzésben mérjük ami ügye lehet jó és kellemetlen érzés. Akkor pedig nem mindegy. Minden esetre ha nem tudunk semmire se jutni mert minden lehetséges és semmi se meg csak bizonyos százalékban így vagy úgy épp a szemlélő szemszögéből nézve , akkor csak arra juthatunk hogy az egész illuzórikus hatással van a labilis elme kivetülő délibábjaira, így ha eljutunk majd egy egyensúlyos állapotba akkor meglátjuk a valóságot az igaz valóságot ha pedig nem akkor életünk végén következik be majd jön el a következő életünk melyben lehet megint csak tapogatózunk vagy még azt se. Számomra fontos felfedezés volt az mikor sokat koncentráltam egyetlen dolgot létrehozva magamban egy kellemes érzést és az hogy úgy mondjam először csak kis mértékben lett hatással a látásmódomra majd később olyan méreteket öltött ami úgymond nem lehetett eldönteni hogy a világ hozzám rendeződik vagy sem de annak látszott kellemesebb lett. bármit láttam elégedettséggel töltött el vagy csak én rendeződtem a világhoz harmonikusan és ezért láttam azt , de az mindenesetre konkrét dolog hogy átlag boldogságom érzete annyira megnőtt hogy már kisebb örömforrások amik azelőtt nem hozták ki belőlem olyan gyönyört azok most a legmagasabb rendű elégedettséget hozták el számomra. Olyan volt mind ha egyszerre a leghidegebb helyen volnék és a legmelegebb helyen , mind ha egy sötét helyen volnék és mind ha a legvilágosabb helyen mind ha benne volnék valami tömör helyen és mind ha körülöttem a végtelenben üres volna minden. Gondolom nem véletlen nevezték el vibráló fénynek egyes spirituális fejlettebb népek. És gondolom nem véletlen azt se hogy olyan kevesen világosodnak meg. Mert az emberek csak okoskodni tudnak. Mind azt mondják tudjuk aztán mikor csapdába kelepcébe kerülnek nem tudják miként szabadulhatnának. Mind azt mondják tudjuk de mikor rábukkannak a közép mozdulatlanságára azt még egy hónapig sem tudják megtartani.
  • fuszhi
    #173
    Kérdés ha a kavantum fizika lehetőségek tárházát kínálja és a ok okozat törvénye erősödik ki belőle ha konkréttá teszünk adott dolgokat azzal hogy tudatunkban létrehozzuk az adott félelmeink vagy épp ellenkező irányú energiát az kihatva környezetünkre jobb vagy rosszabb eredménnyel zárul esetleg egyik sem és az univerzum ettől független életet és csak egyensúly van és mi csak szemlélőként változtatva helyzetünkön így a látásmódunk változik és a történet is , de csak a mi számunkra. Ha eleve nem mozdulna a tudatunk és tiszta lenne megláthatnánk hogy nem történik semmi. Ha mondjuk tudjuk hogy a földet megközelíti egy aszteroida és basszus félelmetes egyes emberek számára másokéra nem akkor ha mondjuk a többség fél az taszítaná vagy épp ellenkezőleg vonzaná a dolgot mivel a résztvevők is energiát bocsájtanak ki akkor a tényleges események vajon megváltoznának vagy esetleg túl kicsi ráhatás . Továbbá ha kvantum fizika akkor nem lehet hogy az emberek által kibocsájtott rezgések erősen befolyásolják a dolgot? Hisz az is lehetséges meg az is hogy nem. Szerintem az élet a döntés a döntés probléma , de hogy együtt élhessünk vele hierarhia rendszerbe kell tegyük az elvégezni kívánt tevékenységeket. Mindent megakarunk magyarázni , miközben semmit se magyarázunk meg. Az az igazság hogy nem látják sokan azt sem ami egyértelmű mert nem figyelik meg saját magukat az emberek pedig sokat tanulhatnának belőle. Van egy olyan szövegrész hogy anélkül ismerni az időjárást hogy kinyitnád az ablakot. Sokan a külsővel foglalkoznak és a belsőt elvetik. A belső akkor lel a legmegfelelőbbre ha a külsővel nem azonosul semmilyen formában. A belső párbeszédnek is kell idő hogy ki ürüljön belőled. Az a király szerintem ha nem mikor alszol csak akkor vagy üres hanem hanem ébren is megtudod csinálni hogy gondolatok nélküli legyél.;) Talán akkor futó bepillantás meggyőz róla mi van és mi mennyire valós. a tapasztalat mindennél többet elárul egy adott dologról. Jók ezek a keleti dolgok. :)
  • patiang
    #172
    Most látom, hogy Te már említetted.
  • patiang
    #171
    Talán más is élvezni fogja olvasását
  • patiang
    #170
    Ők csak haverok.
    Egy haver az csak haver.
  • polarka
    #169
    Az aszteroidák meg nem? :x
  • raymon
    #168
    Nekem is tetszett.
  • patiang
    #167
    De a Hold a barátunk.
  • polarka
    #166
    a kvantum radaros érdekesebb, ott kevesebb az elírás
    de valóban érdekfeszítők
  • polarka
    #165
    A Hold is itt kóvályog a Föld körül egy ideje :)
  • patiang
    #164
    Addig kóvályognak a Föld körül ezek a mamlaszok amig egyszer csak hol volt, hol nem volt.
  • patiang
    #163
    nekem tetszett..............