• lammaer
    #20
    Ezzel a "multizással" nekem az a bajom, hogy mindenki csak a Tescora/Auchanra gondol. Én speciel 10 éve dolgozom különféle multicégeknél az IT területén belül (pl Siemens, GE, Avis) és csak azt látom, hogy mindegyik kinosan ügyel arra hogy betartsa a hatályos jogszabályokat, és pl adó/járulék oldalon az utolsó fillérig befizetik amit kell, kinosan ügyelve arra hogy szürke fizetés a környéken se forduljon elő.

    Igy fordulhatott elő az, hogy átlag teszterként benne voltam az adózók top 3%-ában (mint ahogy a cégnél dolgozók többsége), ez a 3% fizette az állami szja bevételek 36%-át.
    Ehhez képest nem élek kirivóan a pesti külvárosban, nincs kacsalábon forgó villám, és biztos vagyok benne hogy rajtam kivül nagyon sokan dolgoznak az ITben, azt mégse adózzák szénné magukat. Ja, és multinál dolgozom :D

    Szóval lehet a tecsó meg az ocsony szemét lehúzós multi (mégis ott shoppingol a fél világ), de magyarországnak a multik (főleg az IT) szerintem sok hasznot hoznak. Aki válogatás nélkül üzné ki a multikat az szimplán szemellenzős kretén...