27
  • uniu
    #27
    Azt hiszem pont abban az Auchanben láttam az akciós török paradicsomot.
    Ha most nyílt az a hiper, akkor ne csodálkozz h olcsóbb, nyomott árakon dolgozik, ha majd tönkretette a kicsiket majd vastagabban fog fogni a ceruza.
  • Amergin
    #26
    E ölöm, e bódottá!
  • MacropusRufus
    #25
    "Sokkal olcsóbb és jobb minőségű árukat lehet megvenni a kiskereskedőktől."
    hát akkor az én példám egyedi lesz de azér tleírom. Szóval a 10-es mellett lakom és Solymár felé csináltak egy madaras teszkót. A környéken az összes bold kb. 10-15%-al drágább mint az osen. És a buha istenért sem akarják levinni az áraikat, csak sírnak, hogy az osen tönkrevágja őket. Az bolti eladok kb. fillére pont annyit keresnek mint az osen munkatársai. LEhet rossz országban éltem az elmúlt 34 évben, de itt a böcsületes magyar ritka mint a fehér holló, csak amikor ilyen viták jönnek, derűl ki, hogy a magyar jobb olcsóbb és minőségibb temréket árúl bárkinél.
    A kiskereskedő soha nem fog tudni versenyezni egy umltival és kész. Meg kellene találniuk azt amiben versenyképesek lehetnek, de mivel a minősék 90%-nál ugyan olyan shit mint a multiknál (csal még ráadásúl 10-20%-al drágább is) akkor minek is menjek oda?
    Ez a multi ellenesség kb olyan mint a globalizáció ellenesség. Midenki szidja, de azért mindenki ki is használja az elönyeit. Ez van a multikkal is. Speciel a solymári osen parkolóját ritkán láttam 40% alatti kihasználtsággal. Még hétköznap is. És tudod mi az érdekes: mindenki szitja a környéken a zsidókat és még is mindenki az osenbe jár... Ez egy tipikus magyar idióta mentalítás.

  • asdasdasd
    #24
    Nem tudom mi a baj a multikkal. Kocsit, plazmát, gyógyszert, ... nem lehet házilag gyártani, csak megfelelő méret és tőke mellett.
    Ha jó paradicsomot akarok venni elmegyek a zöldségeshez. De ha tíz helyre kellene járkálnom, hogy kaját, tisztítószert, ragasztót, ... vegyek akkor kicsit ideges lennék.
    És ugyan azt a parizert adja a kis ABC mint Hyper, hús egyikben sincs.
  • uniu
    #23
    Valóban az a főbűnös aki az "éhes kutyákat" beengedi az éléskamrába. De azért mert valaki éhes nem kell még "állatiasan" viselkednie.
  • sathinel
    #22
    De még mindíg nem értem a multik elleni agressziót, mert az állam feladata lenne a cégek kordában tartása. De nem az állam ellen szövegelnek hanem a multik ellen. Ez kb olyan mint fociban ha a bíró továbbengedi a játékot pedig szabálytalankodott az egyik csapat akkor nem a bíró a hibás hanem az ellenfél...

    Mire vannak akkor a pártok, és mit csinálnak a parlamentben? Ha más országokban fejlett országokban is vannak multik akkor miért tudnak valahol normálisan viselkedni?

    UK: netto, iceland, summerfield, és még sorolhatnám ahol olcsó kajákat árulnak és nem is rossz minőségben.

    A másik fele hogy ne ugasson senki aki pl 50 forintal drágább magyar olajat pl főzéshez nem veszik meg, hanem a külföldit, és utánna pampognak hogy tönkrevágják a magyar termelők termékeit. Idekinn ha angol vásárol sokszor angol terméket vesznek.

    Ez kb olyan hogy ha a vásárlónak ez kell akkor csinálják tovább. idekinn hogy tudnak pl sportdirect boltban 5-15 font között árulnni minden lonesdale, everlast, umbro cuccokat? nike, adidas, stb 30-50% leárazással. Fele harmad áron veszem a ruhákat mint otthon. Nem multi? De....
  • uniu
    #21
    Anélkül, h nagyon elmerülnénk a témában:
    Amikor bejöttek(törtek) az országba, jó minőségű árúkat kezdtek nyomott árakon kínálni. Ez ment annyi ideig míg az emberek agyában összeforrt pár fogalom, pl: bevásárlás->Tesco->olcsó. Nyílt titok volt, hogy ez az időszak a kisvállakozások tönkretételének időszaka, bár sztem még akkor is megérte nekik az adókedvezmények miatt. Szépen lassan pedig fordítottak az arányosságon.
    Mára már szinte szemét minőségű élelmiszert(most csak ezt hozom fel mert ez mindenki számára látható) árulnak, drágábban mint a kisvállakozások. A probléma ott van, hogy senki sem kontrollálja a multikat. Mint minden profit orientált vállalkozásnál elkél az, hogy valaki(pl a magyar állam) hathatósan azt mondja: "Fiúk azt hiszem kb ennyi a pofátlanság határa." Ennek a kijelentésnek kb 4 évvel ezelőtt már el kellet volna hangoznia.

    Afrika egy jó példa volt mindezekre.
    Hiába a rengeteg nyersanyag, olaj, gyémántbányák tömkelege, kis hijján egymás eszik az emberek. Kb erre számíthatunk mi is ha így megy tovább minden.


  • lammaer
    #20
    Ezzel a "multizással" nekem az a bajom, hogy mindenki csak a Tescora/Auchanra gondol. Én speciel 10 éve dolgozom különféle multicégeknél az IT területén belül (pl Siemens, GE, Avis) és csak azt látom, hogy mindegyik kinosan ügyel arra hogy betartsa a hatályos jogszabályokat, és pl adó/járulék oldalon az utolsó fillérig befizetik amit kell, kinosan ügyelve arra hogy szürke fizetés a környéken se forduljon elő.

    Igy fordulhatott elő az, hogy átlag teszterként benne voltam az adózók top 3%-ában (mint ahogy a cégnél dolgozók többsége), ez a 3% fizette az állami szja bevételek 36%-át.
    Ehhez képest nem élek kirivóan a pesti külvárosban, nincs kacsalábon forgó villám, és biztos vagyok benne hogy rajtam kivül nagyon sokan dolgoznak az ITben, azt mégse adózzák szénné magukat. Ja, és multinál dolgozom :D

    Szóval lehet a tecsó meg az ocsony szemét lehúzós multi (mégis ott shoppingol a fél világ), de magyarországnak a multik (főleg az IT) szerintem sok hasznot hoznak. Aki válogatás nélkül üzné ki a multikat az szimplán szemellenzős kretén...
  • Amergin
    #19
    Egyébiránt a multik mindíg, mindenütt a közjón fáradoznak.
    Áldásos tevékenységük nyomán sikerül például az afrikai velejéig korrupt vezetők hathatós segítségével viszonylag olcsón ellopni az ottani nyersanyagokat és terményeket, amin aztán extraprofittal gyarapodhatnak. Persze lehet azt mondani, hogy miért is ne tennék? Csak kihasználják a lehetőséget, mi ebben a rossz, stb, stb...
    Kizárólag a "közjó" érdekében mindent megtesznek a kollaboráns afrikai diktátorok hatalomban tartásáért, hiszen ez biztosítja, hogy a buli zavartalanul folyjon tovább, meg a "demokrácia" is terjedjen persze.
    A fokozatban van kicsiny különbség, de nálunk is ugyanezt teszik. Aljas rágalom, hogy érzéketlenek lennének az iránt az ország iránt, aminek a munkaerejét és erőforrásait használják és hogy csak a profitmaximalitálás érdekli őket.
    Az is rosszindulatú hazugság, hogy a 10 év adómentesség (figyelem: magyaroknak nem jár!) után szedik a sátorfát és elmennek (merthogy el lehet menni..) máshová. Ha a hazai kisvállalkozó nem megy el és inkább itt döglik bele a lánctartozásba meg a nyomorító adókba (fizetünk kegyelmes ájemef!) az már legyen az ő baja, nem igaz? Ha már ilyen hülye volt, hogy nem ment el...
    A multik tevékenységük tehát üdvös mindannyiunk számára
  • djw
    #18
    multi alatt miért mindenki csak a teszkóra meg ósönre gondol? A nagy gyártó cégek miért maradnak ki folyton a listáról? Akár autó, akár számtech gyártók, de pl a CBA és a Fornetti is folyton kimarad, pedig ezek is multik - persze ők magyarok, ők is dögöljönek éhen mind, csak mert multik? Vagy csak a külföldi tulajdonú multikat büntessük, vagy mi legyen? :)
  • djw
    #17
    és akkor most a multi a hibás hogy nála veszik meg az amúgy ezek szerint szar minőségű drága cuccokat, vagy a vásárló a hülye, hogy ott vásárol, ahol a minőség alacsonyabb és az ár magasabb? Hogy van ez?
  • Zoliz
    #16
    "hamarosan sor kerül a webes cég és az ázsiai nagyhatalom közötti újabb összecsapásra"

    Több mint 1 millárd kommunista ember egy xaros multi (Google) ellen ... NEM ROSSZ megfogalmazás
  • Julius Caesar
    #15
    Azért az túlzás hogy független... Függ a nyugati felvevő piactól.
  • uniu
    #14
    Nem a multi a hibás önmagában. Pl volt szerencsém látni egy Auchant Párizsban és ott nagyon magas minőséget képviseltek az árúk, jóval olcsóbban mint a magyar Auchanokban. Pl az egy literes, sajátmárkás, 100%-os facsart(!) narancslé 0,8 EUR volt.(275 volt akkor ez euró)
    Miért adják el a szemetet itt, ráadásul drágábban mint a minőségi cuccokat Párizsban ? Miért nézik rabszolgának az alkalmazottakat ? Miért zsarolnak ki mindezek ellenére még adókedvezményt is ?
  • uniu
    #13
    Alaposan tévedsz sok dologban:
    "Hány embernek adnak a multik munkát?"

    Itt már megválaszolta egy fórumozó, hogy kb 3-nak 1 normális fizetéssel. Komolyra fordítva a szót: Lehet, h egynek adnak de másik 3-at tönkre tesznek. Az olcsó és rossz minőségű külföldi árukkal(pl élelmiszer) + az adókedvezményeikkel, tönkre teszik a mezőgazdaságot az országban. Te meg fizetheted a munkanélküli segélyeket. Most akkor mi is az olcsóbb ?

    "mert vásárolni bezzeg jó volt náluk a kisboltos magyar eladó helyett."

    Sokkal olcsóbb és jobb minőségű árukat lehet megvenni a kiskereskedőktől. A magyar és kíváló minőségű fokhagyma olcsóbb is ilyen helyeken, mint a génmanipulált íztelen és szagtalan kínai verzió. Az Örs vezér téri vásárcsarnokban pl 380 Ft/kg a magyar, nagyon szép piros és érett paradicsom.
    Hasonló árban ma láttam egy Auchanben akciós török paradicsomot, amit még féléretten szedtek le anno.(nincs olyan jó íze). Osztrák ismerősök mesélik, hogy átjárnak pl Sopronba zöldségeket/gyümölcsöt venni, mert sokkal jobb ízűek és nem érdekli őket az sem, ha esetleg drágábbak. A házi kaukázusi kefír 300Ft/l és még sorolhatnám. A műszaki cikkeben pedig egyértemű a multik magasabb árrése. Számtech cuccokban pl a Tesco és Metro nagyon magas árakon dolgozik a kiskereskedőkhöz képest, és pl a Tescoban nagyon gyenge a minőségi színvonal is.
  • sathinel
    #12
    Na kb ey volt amiért megérte kiköltöznöm. Multi akkor kurva anyját. De angliában, vagy más fejlett országokban nincs multi azért tudnak jobban élni az emberek?

    Néhány agyatlan aki itt pofázik hülyeségeket egyfolytában meg zsidózik gondolkozzon már el hogy miért is nincs elég pénz otthon? És miért nem tudjuk kihasználni ha adott a lehetőséget fejlődni?

    Ja az nem kell csak zsidózni, szidni a multikat, és siránkozni hogy mi úgyis megmondtuk.
    Belga megmondta
    Ha ez kell és ettől érzed jól magad akkor nem ugatni hanem szeretni hogy szopsz mert kb ilyen ahogy gondolkozol......

    Cigány vezér is szépen mégjobban szétkurta az országot mint eddig a komcsik. GZ ez kell nekünk.
  • Gerygrey
    #11
    hány embernek adnak fizetést a multik

    Sok embernek adnak fizetést a multik, csak az a baj, hogy három ember kap tőlük akkora fizetést, amiből egy meg tud élni.
  • Amergin
    #10
    Az országnak is meg az összes polgárának is az a jó, ami a multiknak is jó, mondom én! Hol itt a gond?
  • djw
    #9
    tréfás néhány ember gondolkodásmódja, mert azt végtelenül nem gondolják át, hogy hány embernek adnak fizetést a multik + hány embernek biztosítanak olcsó hozzáférést a termékekhez. Félreértés ne essék, nem védem se a teszkót, se a suzukit, se a mercedest, se egyiket se, csak nem értem ezt a fene nagy multiellenességet.
    Tetszik vagy sem, Mo. abban a szerencsétlen helyzetben van, hogy a megtermelt javak 90+% -a külföldön kerül értékesítésre. Ilyen helyzetben mennyire lenne okos elküldeni azokat a cégeket, akik itt állítják elő és külföldre adják el a termékeiket?

    Másrészt a sok multiellenző tegye fel a kezét. És most tegye le az a kezét, aki még soha nem vásárolt teszkóban, ósönben, deichmanban, cba-ban (igen ez is multi, csak magyar), vagy más nagy áruházban. Na és akinek ezek után fennmaradt a keze az csak ne legyen multiellenes, mert vásárolni bezzeg jó volt náluk a kisboltos magyar eladó helyett.
  • Amergin
    #8
    Ejnye! Hogy mondhatsz már ilyet? A multik a mi jótevőink és csakis hasznot hajtanak az országnak, Románia meg a mi barátunk és a szövetségesünk!
  • fade2black
    #7
    mi is bármikor kidobhatjuk a multikat és akár háborút is indíthtunk pl Románia ellen.

    MOon döntik el.
  • Amergin
    #6
    A gúgl a "demokrácia fellegvára" nyeee-hee
    Hogy is mondta egy nagyon okos ember? "Akinek nem tetszik, el lehet menni..."
    Kína független ország, hiszen azt teheti a multikkal, amit akar, ellentétben velünk: hogy mi legyen a belpolitika, azt Brüsszel és a multik határozzák meg, hogy mi legyen a pénzügypolitika, azt az IMF és a Nemzetközi Fizetések Bankja, hogy mi legyen a külpolitika azt meg Washington.
    Provinciába helytartók. Válaszd meg őket a "demokrácia" nevében!
  • sathinel
    #5
    wi-fi védelem nem túl jó sok helyen, és telepítésnél a hozzánemértőnek sem állítja be pl a szolgáltató embere mikor kimegy. Idekinn UK szinte minden internethez wi-fi jár, de nem a szolgáltató állítja be.

    Aki ért hozzá az úgyis tudja törni az otthoni netek nagyrészét. De nem a védelmen, hanem a büntin gondolkoznak. Mintha a házadon nem lenne normális betörés elleni védelem pl nem zárható rendesen az ajtó, és utánna téged büntetnek meg.
    Tudom gagyi beállítani de a legtöbb embernek fingja sincs a progik telepítéséről sem. Nemhogy router beállítás.
  • sathinel
    #4
    Az is gáz ha az állam nem jól kontrolálja a cégeket. Ami máshol megy hogy a politikusokat lefizetik, érdekük fűződik a céghez. Kínában halálbünti jár érte, de azért előfordul. A gond ha túl kemény az állam. A másik ha túl engedékeny. Az államnak kell fenntartani az egyensúlyt a fogyasztók, és cégek közt. Ami eddig úgy néz ki ázsiában elég jól megy. Idővel kiderül.

    A google-t nem védem, de opensource támogatás miatt elég szimpik nekem. Vagy csak elterelés ez is?:D
  • lammaer
    #3
    "de meggyengül a demokratikus elvek őrzőjeként felépített imázsa" - mi ez a baromság és ki hiszi el hogy a google az értünk van?

    Amúgy meg egyetértek Skynet haverjával :)
  • Skynet85
    #2
    Nem szeressem kínát de ahogy haver foglamzott ,,kína az a hely, ahol nem a cég mondja meg mi hogy lesz, hanem ül kussol és talán akkor kereshet némi kesst

    nem úgy mint itt a fene nagy piacgazdaságban, ahol gyakorlatilag a nagyvállalatok mondják meg a kormányoknak, hogy akkor most mi hogy lesz"
  • DeviloftheHell
    #1
    helyi szerveren tárolva azaz bármikor kényük kedvük szerint törölhetö bármi :D szánalmasak ezek a ferdeszemüek