• Schrödinger
    #23515
    Sziasztok!
    Ingame térképszerkesztővel szívok éppen. (Mondjuk a giants editor sem a UX-ről híres) Szóval hosszú perceket töltök el azzal, hogy az elhelyezni kívánt tárgyakat olyan helyzetbe forgassam egérrel, ami nekem pont megfelelő. Nincs erre valami gomb amivel finom, apró léptékben lehet forgatni? A festés még szörnyűbb. A kurzor mérete még véletlenül sem akkora, mint amit fest. Kisebb. Undo persze nincs. Csak a jóisten tudja megmondani mekkora paca lesz belőle. Amikor egy picivel hosszabb, egyenes pl. fűszegélyt szeretnék húzni, az maga a horror. Mert persze beremeg a kezem, és vége is. Javíthatom ki, ami megint nem egyszerű. Nos azt találtam ki, hogy beforgatom a képet pl. 90 fokba, és a nyíl billentyűvel elmozdítom az egészet. Így egyenes lesz a vonal. De nem lehet. Mintha direkt szivatnák az embert. Megnyomom egy pillanatra a forgatás gombot, és a kép 8-10 fokot is fordul. Ugyan ez a gond a nyíl gombokkal is. Picit rányomsz, felengeded, de a kép még mindig mozog. Leng ide-oda az egész. Nem lehet precízen beállítani semmit.
    Van erre valami mod, vagy plusz gomb, amit én nem találtam meg? Vagy ötlet, segítség.