• Yag
    #22203
    Az én tippem, hogy "csak" fiatal. És ebben a "csak" nem dehonesztáló mérce hanem egy átmeneti állapot jelző. Még nem tanult eleget :) Persze ez még nem ment fel senkit a helyesírási hibák alól de ha tippelhetnék akkor kb.12-15 éves lehet. Vagy fiatalabb. Majd Tom talán feloldja ezt a képletet.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sajnos általános tapasztalat, hogy a gépeléssel írni tanuló diákok sokszor, egyáltalán nem figyelnek a helyesírásra mert az egymás közti chetelésnél ez nem szempont. Legyen gyors és kész. Ezt már lefüleltem a nagyobb gyerekeimnél (20+) is, nem számít hogy mellé üt a telón, csak meglegyen a flow ... persze legtöbbször utólag veszi észre hogy elgépelt. Olykor én is ha telón írók. Én már kikapcsoltam a Smart írást is mert olyan szó helyettesítéseket ad a telefon nem létező intelligenciája hogy folyamatosan a falra másztam tőle. De előfordul, hogy itt gép elött is elgépelek szavakat és csak utólag veszem észre. Kezdünk felületesek lenni. Mindenesetre Tom-nak javaslat, amikor IDE ír a fórumba és azokat a szavakat amiket pirossal alá húz a rendszer, hullámos piros vonallal, tekintse gyanúsan hibás írásnak. Majd másodlagos szemrevételezés után ha pl. idegen szó akkor skip-elni, ha viszont magyar szó akkor elég, egy jobb egér gombbal csekkolni a szót ... legördülőben kiválasztani a megfelelő helyes szót ... persze ez is annak a feltétele, hogy valaki alapvető helyesírási tudással rendelkezzen, mivel választani kell a helyes és helytelen szavak közt. Mindenesetre, ha egy hozzászóláson belül szinte minden második szó pirossal alá van húzva helyesírási hibára gyanakodva, az mindenképpen jelzés értékű kellene hogy legyen a szerzője számára.